Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az normális hogy a tesóm 14...

Az normális hogy a tesóm 14 évesen borotválja a kezét? (lány)

Figyelt kérdés
Nem fog neki viszketni utána vagy megerősödni a szőr? Ezt mondtam neki de egyik fülén be a másikon ki
2020. dec. 26. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális és nem fog erősödni.
2020. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Jesszus, minek?

Szerintem nem normális. Miért kell borotválni?? Ha nagyon nem tetszik neki, hogy ott is vannak szőrszálak, akkor a gyanta vagy epilálás sokkal hatékonyabb. Bár az kb csak pihe lehet egy 14 éves lány karján..

Erősödni nem fog a szőr tőle, de sokkal feltűnőbb lesz, ugyanis a szőrszál normális esetben elvékonyodik a vége felé. Ha borotválja, akkor azt az elvékonyodó részt vágja le ugye, ezért kvázi borostásan fog nőni utána.

2020. dec. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

#2

Engem 13 évesen csúfoltak, mert erős fekete volt és virított a fehér bőrömön.


Úgyhogy továbbra is fennt tartom álláspontomat, ha őt zavarja, akkor szőrtelenítse le.

2020. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Lena7 ***** válasza:
82%

Szerintem nincsen baj azzal, hogy szőrteleníti magát, viszont karra a borotvát nagyon nem ajánlanám.


Inkább gyantázza/epillájja.

(Sokkal tovább is tart es szép sima lesz utánna tőle a bőre)


Borotválni azért nem jó, mert rendszeresen kell, mivel 1-2 nap után kezdenek visszanőni a szőrszálak és amiatt az egész borotvált terület "tüsis" lesz és ez karon nagyon feltünő, pláne akkor ha rövid ujjúba van és valaki hozzá ér.


Mond neki, hogy próbálja ki a gyantát, csak hogy milyen (nem muszáj a rendes meleg gyantát, a hideg gyanta is jó), aztán hagyd, hagy döntsön.

(Ráerőszakolni úgysem tudod)

2020. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindenkinek csak pihe. És ha erősebb,a gyanta meg ilyesmi nagyon fáj.

Szerintem teljesen normális,ez a leggyorsabb módszer és megerősödni se fog

2020. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

3as: Nem kötekedésnek szánom, csak kérdezem: Ilyenkor nem inkább az okot kéne feltárni? Mert azért egy 13-14 éves lánynál az ilyen erős szőr hormonzavarra utal.

Amúgy megértem, de a borotva akkor is kicsit fura. Nagyon csúnyán nő vissza, sokkal feltűnőbb a borosta. Én pl néha leepilálom, mert így jobban tetszek magamnak, az is kb pár perc maximum, és legalább 1 hónapig nem kell vele foglalkozni.

2020. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Én világéletemben borotvát használtam, szóval nagyon is meg tudom cáfolni, hogy a borotva nem erősíti meg a szőrt. Sokszor bele esetem a hibába, hogy leborotváltam ott is ahol nem kellett volna, mert úgyse fog megerősödni ugyebár. Hát azóta a hasamon a köldököm alatt erős fekete szőrzet van, mielőtt elkezdtem borotválni csak pite volt. Úgyhogy mostmár szedhetem le folyton mert gusztustalan. A kezemen ugyanígy, ott csak kétszer borotváltam le, de egy Amazonas nőtt oda vissza.

Úgyhogy nem ajánlom semmiképp. Inkább epilátor, gyanta.

2020. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*pihe
2020. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Alap, egy igényes nőnél, és a lábujjak tetejéről is kell!
2020. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális. Esetleg javasold neki az epilátort. Gyantázni maguknak kevesen tudják, kozmetikushoz járni rendszeresen meg költséges és sok macera. Én is epilálom, attól nem is erősödik meg. Fájni fáj, de a kar nem nagy felület, fél óra alatt megvan.
2020. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!