Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan birkózzak meg azzal,...

Hogyan birkózzak meg azzal, hogy korán őszülök?

Figyelt kérdés

26 vagyok, és a fekete hajam már sajnos tele van őszhajszálakkal, amik eléggé zavarnak, és emiatt lehangolt is vagyok és stresszelek.


Évek óta rengeteget stresszelek, néha azon gondolkodom hogy emiatt őszülök-e, vagy csak genetika az egész.. vagy esetleg az őszülést felgyorsította az állandósult stressz..


Szóval hogy fogadjam el ezt a helyzetet? Az utcán nálam idősebbeknek nincs annyi őszhajszála, mint nekem.. borzasztó érzés..


Festeni azért nem akarnám, mert az nagyon látszana, hogy be van festve nem? Mert gondolom a fekete hajfesték az nagyon durván fekete, úgymond természetellenesen fekete, amit egyből észrevennének, hogy nem a saját hajszínem..



2020. szept. 21. 08:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fesd be. Esetleg ne feketére, hanem arra a nagyon sötétbarnára, ami kb majdnem fekete. A stresszt megpróbálhatod csökkenteni. A genetikát nem tudod hogy 100%ban kijátszani, de lassítható ez a folyamat egészséges életmóddal.
2020. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Magamtól sajnos nem megy a stressz csökkentése, az egészséges életmód meg gondolom sok zöldség és gyümölcsevést, meg rendszeres testmozgást jelenti.


Attól félek hogy ha befestem, akkor az olyan rosszul sikerül, hogy ki se mennék az utcára utána..


Mennyi idő múlva kopik le egy ilyen hajfesték?

2020. szept. 21. 08:45
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodj meg, volt egy ismerősöm, aki már 8 (!!!) évesen őszült, így már gyerekként is festve volt a haja.

Nincs ezzel semmi baj. Sötét színeknél nem lehet olyan drasztikusan mellélőni, mint a szőke árnyalatoknál. Ha pedig jó szakember végzi a munkát, nem kell félned tőle.

2020. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2 Ne te fesd be, menj el fodrászhoz. Anyukámnak nagyon sötétbarna a haja, 2 havonta festi azt hiszem. Ugye ahogy nő le a festék, a tövénél látszanak az ősz szálak.

Egészséges életmód alatt értem a stresszcsökkentést, a megfelelő mennyiségű alvást, káros szenvedélyek elhagyását(cigi, kávé, alkohol, extrém mértékű napozás, éjszakázás), megfelelő folyadékbevitel(víz), sport, feldolgozott élelmiszerek kerülése, tehát lehet enni mindent, ami természetes. Hús, gyümölcs, zöldség, jó minőségű tejtermékek(sajt, tej, natúr joghurt, kefír). Persze ha van ételallergiád, azt majd te tudod hogy kezeld.

2020. szept. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan festesd be fodrásszal (NE otthon, mert az tényleg a legtöbb esetben borzasztó, mégha az illetö nem is hiszi el!), viszont a fodrásztól kérj javaslatot, milyen színre lenne érdemes.

A fekete általában nagyon öregít, túl kemény szín, emellett a lenövés is sokkal jobban észrevehetö, egy középbarna vagy akár világosbarna a legtöbb esetben sokkal kevésbé észrevehetö, természetesebb hatást adn.


AZ öszülés kezdete meg genetikailag adott, van, aki már óvodában is öszül, meg van, aki 90 évesen még tök fekete hajú.

Ezen a nem megfelelö életmód rontani tud, célszerü megpróbálni egészségesebben, stresszmentesebben élni, de megszüntetni nem fogja az öszülést.


Szóval keress egy jó fodrászt és vele csináltasd meg a hajad. Egy szakszerüen festett haj esetébe nem lehet észrevenni, hogy festett.

2020. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is korán fogok őszülni genetika miatt, sötétbarna a hajam. Nagyon szeretem, de ha teljesen ősz leszek, végre ki fogom tudni próbálni a rózsaszín, vagy szőke hajat, mert akkor nem kell leszívatni és roncsolni. :) Minden rosszban van valami jó.
2020. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja bocsi azt nem írtam hogy srác vagyok, szóval nálam az ilyen élénk színek nem játszanak... :)
2020. szept. 21. 09:46
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha férfi vagy, akkor nem is kéne befestened, csak ha szeretnéd. Egy férfinek még jól is tud állni az őszülés.
2020. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kicsit korainak érzem amúgy az őszülést, ezért gondolkodtam el a hajfestésen.. akarni nem akarom, csak nagyon zavar..
2020. szept. 21. 09:59
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, ez nem vigasztal, de nekem volt olyan fiú osztálytársam, aki már 15 évesen elkezdett őszülni. De nem is akárhogy, hanem foltokban. Akkor te még mindig jobban jártál.
2020. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!