Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás/akné ellen valami...

Pattanás/akné ellen valami hatékony megoldás?

Figyelt kérdés
Leginkább az államon és a homlokomon van egy csomó akné/pattanás. Valamint az elmúlt pár napban észre vettem hogy nagyon tágak a pórusaim. Figyelek arra hogy minimális tejterméket és zsíros ételt egyek.

2020. szept. 10. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem az Akneroxid vált be, csak ajánlani tudom. Sokat segített. Gyógyszertárban kapható, vény nélkül.

Ha nagyon durva a helyzet, akkor viszont érdemes felkeresni egy szakembert.

Labort is érdemes lenne nézetni, hormonpanelt.

Nemed, korod?

2020. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Akkor ez sajnos az az időszak, amikor a kamaszkor miatt gyakoriak a pattanások, zsírosabb a bőr. Esetleg egy kozmetikushoz elmehetnél. Én ebben a korban jártam rendszeresen arctisztításra, nagyon szépen helyretette a bőrömet. :)


Első voltam.

2020. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos ez egy ilyen időszak, de nem ez jelenti, hogy nem kell foglalkozni vele. Én egy egyszerű lemosót, egy szalicilsavas tonikot (szigorúan NEM alkoholosat! Ez nagyon fontos) javasolnék, esetleg, ha telik rá a zsebpénzedből, akkor egy azealin savas (azealic acid) szérumot/krémet (amit találsz) javasolnék, és persze egy könnyed, víz bázisú hidratálót.

Keress mindenből lehetőleg alkohol és illatanyag menteset, de ha annyira nem érzékeny a bőröd, akkor egy minimális illatanyag nem fogja tönkretenni.

Csak az a kérdés, hogy ennyi idősen van-e ezekre kereted, vagy szüleid támogatnak-e ebben. De az azealin savas dolgot leszámítva mind kijön 1-1 ezresből kb. És több hónapra elég 1 flakon. Lemosó után érdemes langyos vízzel is átöblítened az arcodat, hogy a tisztítóból bőrödre ragadt maradványokat leszedd.

2020. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az étkezés valóban nagyon fontos. Nekem ajánlották a La Roche Posay termékeit, és tényleg segítenek. Arclemosót és arckrémet használok :)
2020. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Tiszta alkohol, steril injekciós tű és a két ujjam. Némelyik szinte ropog, ahogy kinyomom. A kenceficék csak pénzkidobás.
2020. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért vagyok lepontozva, mikor tényleg csak segíteni akarok, és saját bevált tapasztalatot osztok meg. 5-ös voltam.
2020. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lényeg lemaradt: szoli akár naponta. Nekem bevált.
2020. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!