Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van tele kráterekkel a...

Miért van tele kráterekkel a fiatal lányok bőre?

Figyelt kérdés
Unokatesómon figyeltem meg, ő most 15 éves, és smink nélkül látszik, hogy körömnyi nagyságú, milliméter mélységű lyukakkal, kráterekkel van tele az egész arca. De ezt már máson is láttam, van hogy sminkkel is nehéz kitölteni és azon keresztül is látszik. Nekem és az én generációmnak sosem voltak ilyen szépséghibáink (34 vagyok), vagy ha voltak is az később jelentkezett és akkor is csak ennek a töredéke volt. Mi változott az elmúlt kb. 20 évben, hogy ma már a legtöbb fiatal lányon jelentkeznek ezek?

2020. aug. 24. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Lehet bárányhimlő vagy akné helye.
2020. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Régen is volt ilyen és lesz is..

Egy jó kozmetikus sokat tud segíteni de egészen fiatal korban már elkell kezdeni járni hozzá.

Rossz minőségű smink is csak roncsolja a bőrt.

2020. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Régen is és most is volt ilyen. Van olyan tini aki megússza pár pattanással van akinek az egész arca tiszta akné. Több oka is lehet, nem megfelelő arcápolási rutin, helytelen táplálkozás, hormonális változás, allergia stb.

Sajnos nekem is aknés volt a bőröm tini koromban, bőrgyógyász tudta csak helyre tenni.

2020. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Én most vagyok 30, az osztályomban legalább 2-3 ilyen volt
2020. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

32 vagyok.

Nekem mindig is gázos bőröm volt. Akkor lett sok hegem, mikor abba hagytam a fog.gátlót.

2020. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden korosztákyban előfordul. A volt szomszéd csaj most lehet 36-38, és neki is aknés volt a bőre 16 évesen, azóta is heges az arca. Nekem nem voltak pattanásaim soha, de úgy tekintek rá, hogy mázlim volt.
2020. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
Azért mert kinyomkodja a pattanásait és annak pedig megmarad a helye.
2020. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Cisztás akné genetikai hajlamtól és hormonoktól van. Akinek ilyen, annak akkor is ilyen marad ha profi kozmetikushoz jár, nem eszik fehérjét és zsírt, nem sminkel stb.



20 éve meg 2000 éve is volt ilyen.

2020. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régen is voltak problemás heges börű emberek hát most is vannak és lesznek is! Bántani őket nem illik max segíts neki tanácsokal meg praktikákal biztos őt is zavarja én is pattanásos tág porosu vagyok ez van de ápolom ahogy tudom most Vichy termékeket használok rá tonikot és gélt ami a problemas bőrre van emellett havonta egyszer magamnak vegzek melytisztitast gozoles utan kinyomkodom a mitesszereket, pasztat rakok ra, radirozok es hidratalok egy kremel, probalok vizet inni minel tobbet tobb kevesebb sikerrel, es aludni 8 orat, a smink a pirossagot tudja jol elfedni de nyilvan a dudorokat nem.
2020. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az enyém soha nem volt tele, csak 1 pattanásom lett egy konkrét helyen minden menzesz alatt. De már az se
2020. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!