Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki tud felhozni ellenérvet...

Valaki tud felhozni ellenérvet? (ricinusolaj)

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy volt-e valakinek valami gondja a ricinusolaj használatától. Leginkább a hajhullástól félek, hogy nem vált-e ki ilyet? Olvastam olyat, hogy eltömíti a hajhagymákat... Köszönöm a válaszokat, és bocsi mégegyszer, de nem igazán találtam ellenérveket, pedig elolvastam jó pár ezzel kapcsolatos kérdést.
2010. aug. 2. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A hajhagymákat nem lehet eltömíteni mert a hajhagyma nem egy lyuk. Gondolom láttál már hagymát. A hajhagyma is olyan csak kicsiben. Szerintem te a pórusokra gondolsz. A ricinusolaj hidegen sajtolt olaj, ezért nem tudja eltömíteni, de ha rendesen kimosod akkor semmilyen olaj nem tudja. Én pár hétig használtam hetente 3-4 szer (akkor szőkítve volt a hajam) és most a lenövésen látszik hogy egy hónap alatt majdnem három centit nőtt. Igaz hogy ha belemasszírozod a hajadba akkor kihullanak a gyenge szálak mert ez egy ragacsos olaj, de azok már a pihenési fázisban voltak és hamarosan kihullottak volna. Sehol nem olvastam még hogy bárki kikopaszodott volna a ricinusolajtól. Dicséretet viszont annál többet olvastam. Szeritnem kár félni tőle. A lakossági termékekbe adagolt szilikon sokkal károsabb mert az viszont tényleg eltömíti a fejbőr pórusait és belepik a hajszálakat. Ha leállnak velük akkor a haj száraznak hat ahhoz képest mint mikor szilikonnal be voltak vonva.
2010. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod.. Igazából sosem láttam még milyen ez az olaj, csak olvastam, hogy valaki írta, hogy eltömítheti, és ez megijesztett. Igazából nem rég estem át egy elég erős hajhulláson, szedtem rá gyógyszert és már nem hullik, és ezért tartok picit ettől a dologtól, mert nagyon féltem a hajam. anno a sírás kerülgetett fésülködésnél... Mégegyszer köszönöm, hogy válaszoltál :)

azért még várok válaszokat, hátha valakinek nem jött be valamiért.

2010. aug. 2. 23:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Szerintem is érdemes kipróbálni.


Ne haragudj, megkérdezhetem milyen gyógyszert szedtél hajhullásra?

Illetve nálad mi volt a kiváltó ok?

Nekem is hullik a hajam régóta, de nem találtak semmi konkrétat, max. a sok idegeskedés... :(

Érdekelne a gyógyszer neve, mert rákérdeznék az orvosomnál.

Nagyon köszönöm.

2010. aug. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
nekem iritkult a szempillám
2010. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
*kiritkult
2010. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Aki kérdezte milyen gyógyszert szedtem, Forcapil nevűt szedtem, a kiváltó okot nálam sem nagyon tudták, illetve nekem a tippem az, hogy szedtem fogamzásgátlót, és abbahagytam egy ideig, és nem jött meg a menstruációm 4 hónapig, és valószínűleg ez váltotta ki. A gyógyszer 3 hónap alatt rendbe hozta a hajam, meg a körmeim is jobb állapotba lettek, és bőrgyógyász ajánlotta. :)


A szempillámra nem használnám, én csak a hajamra akarom rakni.

2010. aug. 3. 15:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy válaszoltál.

Azt hittem valami komolyabb gyógyszerről van szó, a Forcapilt már próbáltam, nekem nem segített.

Na mindegy, azért köszi.


on: A ricinusolaj szerintem jó hajra, ha nehezen tudod lemosni akkor el lehet keverni hajpakolással, vagy ha nincs otthon akkor hajbalzsammal.

2010. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

hát sajnálom, hogy neked nem vált be:S nekem nagyon jót tett a hajamnak... Varga hajcseppet próbáltad már? talán még azt tudom ajánlani...


És tojássárgájával, vagy hajpakolással jobb ha összekeverem? Meg milyen arányban kell keverni pl tojással?

2010. aug. 4. 00:20
 9/14 anonim ***** válasza:
én 1 ek. olivaolajat és 3 ek. ricinusolajat keverek össze, majd melegítek fel, nagyon szaga nincs, a ricinusolaj átlátszó, szagtalan olaj, max. az oliváét érezni. Tojássárgájával nem próbáltam, de sztem nem is fogom, az nem túl jó illatú a hajon, de te tudod. Na sok sikert és jó alaposan öblítsd ki a hajból! (én egyszer elrontottam az elején és elég zsíros maradt, vagyis olajos 1-2 tincsem szárításkor :S)
2010. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem a hajhagymakat tomiti, hanem a bor porusat. Ezert arcra nem jo. Rosszul emlekszel hogy mit olvastal. Szempillara mindenkinek bevalt akit ismerek. Nem ertem, hogy tied miert hullott ki.
2010. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!