Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan, akinek tènyleg...

Van itt olyan, akinek tènyleg borzalmasan aknés bőre van/volt?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy érzelmileg hogyan befolyásolt titeket, hogyan hatott rátok.

2020. júl. 10. 02:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul.
2020. júl. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cisztás akném volt. Smink nélkül soha sehova nem mentem, volt, hogy programokat mondtam le azért, mert eldurvult a bőröm állapota. Nagyon csúnyának láttam magam, depressziós voltam miatta.
2020. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon csúnya aknes volt 15-16 éves koromban. Sehova nem mentem smink nélkül nagyon vastag alapozó, korrektor réteg volt a bőrömön hogy ne látszódjon annyira. Nem aludtam ott senkinél mert féltem hogy fürdés után meglátja a smink nélküli arcom. Nagyon alacsony volt az önbizalmam, utáltam tükörbe nézni, volt hogy el is sírtam magam. Pont akkor lett elsőnek kapcsolatom, addig nem mutattam meg neki a smink nélküli arcom még helyre nem jött.

Azóta szerencsére megoldódott és mostmár van önbizalmam.

2020. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az én bőröm is iszonyat ronda volt. Szerencsére nem nagyon maradtak hegek. Ma már csak egy-két pattanás jön ki. Régebben minden nap sírtam a tükör előtt. Kiváncsi voltam, h más is ezt érezte-e.
2020. júl. 10. 10:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tinédzser koromban nekem is nagyon sok mitesszerem és bőr alatti kiütésem volt, - gennyes, fehér pattanásom kevesebb, viszont imádtam nyomkodni, így az egész arcom tele volt sebekkel, hegyekkel ebben az időben.

Depressziós nem lettem miattuk, - azért voltak ennél komolyabb problémáim is, ami ezt az időszakomat illeti.

20 éves korom után lett sokkal szebb. Már össze sem hasonlítható azzal a képpel, amilyen volt.

Ebben közrejátszik az egészséges étkezés (inzulinrezisztens vagyok), a megfelelő arcápolási, hidratáló termékek, - továbbá az egyik legfontosabb: már NEM nyomkodom az arcomat, csak az olyan dolgokat, amik könnyedén kijönnek, mert a durvábbak egy idő után felszívódnak maguktól is.

2020. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaz nem nekem volt ilyen borom hanem az egyik fiu osztalytarsamnak.Neki maradando hegei lettek az akne utan.Neki ugy mult el hogy elment a borgyogyaszhoz es gyogyszert kapott ra meg mèg valamit.Azt hogy hogyan hatott ra azt nem tudom de biztos rosszul
2020. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira önbizalomhiányos voltam emiatt, hogy mindenki autistának nézett, szüleim ki is vizsgáltattak.

Öngyilkosságon is sokszor gondolkodtam.

Szerencsére már elmúltak a pattanásaim és az önbizalmam is kezd helyrejönni, de még van hova fejlõdni.

2020. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem 12-18 éves koromig úgy nézett ki az arcom mint egy pizza, de a hátam felső része, a mellkasom és a felkarom is. Mindenhol csúfoltak érte, még anyám is csesztetett, bőrgyógyászhoz bezzeg nem vitt el. Mikor elköltöztem 19 évesen, derült ki hogy laktózérzékeny vagyok (korábban is gyanítottam de anyám kiröhögött és ugyanúgy tejjel csinált mindent, nem izgatta hogy állandóan fosok) és amikor leálltam a tejjel, hirtelen kitisztult az arcom, a hátam meg minden. Azóta elvétve ha kijön vmi amikor megjön de arra a pár darabra még gyorsan teszek szalicilsavas szérumot és visszahúzódik. Tanulság: Idejében allergiavizsgálat és bőrgyógyász, kínkeserves ágybansírós éveket takaríthatsz meg magadnak velük.
2020. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is cisztás aknéim voltak.Olyan vastag sminkkel jártam suliba mindig,hogy legalább 3x kellett este alaposan lemosnom.Iszonyatos időszak volt.Önbizalmam egyáltalan nem volt,soha nem jártam sehova,a pasik kiröhögtek,szégyelltem magam,mert a sok smink ellenére is megbámultak az utcán.Volt,hogy suliba se mentem,mert olyan volt,hogy a legerősebb smink sem fedte el.Aztán olyan 20 éves korom után lett jobb,igaz szedtem rá gyógyszert,meg később fogamzásgátlót,és már smink nélkül is egészen vállalható.Sajnos hegek maradtak rajta a hatalmas gyulladás miatt,de komolyan inkább ez,mint az akne.Ma márcsak a hegek miatt használok leheletnyi alapozót,megszűnt szerencsére a mindennapi sírás esténként.De az önbizalmamat emiatt örökre elvesztettem,mert tökéletes bőröm soha nem lesz.
2020. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!