Rossz hajminőséget "feljavíthatja a festés? Adhat tartást, "vastagíthatja" a hajszálakat?
Évek óta hosszú, levágatni nem akarom. Fakó, fénytelen töredezett, elvékonyodottak a hajszálak és nyáron a kezelése lehetetlenég. Ilyenkor a pára meg a hőség vagy akármi miatt már mosás után 2 nappal egy ápolatlan szénakazal az egész még ráadásul sprőd is, hiába kenek minden szuper kencével.
Régen festettem, akkor még tűrhető volt, de már nem igazán emlékszem, a színezésen kívül mit változtatott még rajta a festés.
Szóval lehet, hogy azon kívül, hogy élénkebb színe lesz még javít is a haj szerkezetén (látszólag) és kezelhetőbbé válik?
Nem, a festék cdak tovább fogja roncsolni.
A töredezett hajat le kell vágni, mivel hiába kensz rá bármit is, az csak összetapasztja a törött szálakat, szépnek fog tűnni a haj, de alatta ugyanúgy töredezett lesz. A hajnak csak a febőrben található része élő szövet, ha egyszer kibújt onnan akkor már elhalt szövet az pedig tápanyagokat nem fog felszívni semmilyen pakolásból, nem fognak "begyógyulni" rajta a sérülések, mert nem él, a véráram nem táplálja, ha egyszer megsérült, töredezett lett, akkor azt le kell vágni.
Ha visszavágattad az egészséges hosszig utána rendszeres fejmasszázs ajánlott, mivel az serkenti a fejbőr véráramát ezáltal fokozza a hajhagymák működését, ezen hatás fokozására érdemes kéthetente hagyma pakolást alkalmazni.
Az argán olajat és hasonló kencéket nem azért szokták ajánlani, mert táplálna, hanem mert hidratálja a hajat ami ezáltal rugalmasabb lesz, így kevésbé hajlamos a töredezésre.
Kérdés az is, hogy milyen gyakran mosod a hajad és mivel, mert a túl gyakori hajmosás nem tesz jót a hajnak, a bolti samponok (főleg a "mélytisztító", korpa elleni, zsíros hajra valók) többségésvel egyetemben.
Érdemesebb belülről táplálni a hajat, így gyorsabban fog nőni és egészségesebb lesz. Sokat kell inni, cinkben, C-vitaminban, omega 3 zsírsavban, vasban, kalciumban, B-vitaminbab, A-vitaminban, folsavban, E-vitaminban, B-12 vitaminban es fehérjékben gazdag ételeket kell fogyasztani, az étrendednek pedig kiegyensúlyozottnak kell lennie, kerülni kell a szélsőséges diétákat, a gyorséttermi és a többszörösen feldolgozott élelmiszereket valamint a fehér cukrot.
Az a baj, hogy szét van törve. Ezért kell néha vágni belőle
A festéstől csak kiszárad, szvsz max csak színezd.
Én az 5-sel értek egyet. Rendszeres hajmosás kell, nem kell 1 hétig húzni. Mindig meg kell szárítani!
Nekem puhább a hajam a festestől. Előtte is egészséges volt. A festéstől selymesebb.
És meg kell találni a nejed legjobb balzsamot. Sampon egy egyszerű tisztító sampon legyen.
Derékig érő hajam van, gyorsan nő és erős.
Ha nem bánod, ha vöröses árnyalatúvá válik a hajad, akkor a hennát ajánlom. Amíg hennáztam, gyönyörű, fényes és egészséges volt a hajam. Henna port vegyél, ha jól emlékszem vízzel kell keverni, és kapsz egy sár állagú trutyit, amit fel kell kenni a hajra, és minél hosszabb ideig fent hagyni. Hosszú haj esetében ez a procedúra akár fél napig is tarthat sajnos.
Én azért hagytam abba, mert nem állt jól a vöröses árnyalat.
Kedves 5-ös először is fogalmazhatnál kultúráltabban, nem emlékszem, hogy bárhol is okot adtam volna erre az alpári stílusra. Az, hogy nem egyezik a véleményünk egy dolog, de egy minimális tiszteletet és kultúr emberhez méltó kommunikációt szerintem még így anonim módon is biztosítanunk kéne egymás számára, nem kell azonnal a másiknak esni vagy az értemi képességeit degradálni, "baromsággal dobálózni". Érdekes módon a nem egyező vélemenyen alló tudósok és filozófusok is erveléssel igyekeztek bizonyítani igazukat, nem annyival, hogy "szerintem ez baromság, tehát nyílván nekem van igazam, mert csak".
A hajnak felépítését tekintve két fő része van, a fejbõrben lévő élő hajgyökér, valamint a hajszál, mely látható, élettelen, elszarusodott. A fejbőr második rétegében (irha) találhatók a szőrtüszők, hajhagymák. A hajhagymába alulról betüremkedő rész a hajszemölcs (papilla), melynek kötőszövetes állományába a hajképző sejteket tápláló vérerek és idegek hatolnak be. A hajszemölcs fölső részénél találhatók a gyors osztódásra képes, keratintermelő mátrixsejtek. A sejtek a szemölcs vérellátásától eltávolodva elvékonyodnak, és fokozatosan elpusztulnak, a hajban már sem erek, sem idegek nincsenek. Mivel teljesen élettelen, nem érez, nem fáj, csak a hajszálak finom mozgását érzékelhetjük, amit a hajszemölcs beidegzése és a szőrtüsző körüli speciális érző idegvégződések közvetítenek.
Tehát NEM él a fejbőrön kívül, NEM vesz fel tápanyagokat, pláne NEM lélegzik. Hasonló anyagból van, mint a köröm, mindkettő a véráramon keresztül jut oxigénhez és egyéb tápanyagokhoz, nem a levegőből.
A fej bőrében is megtalálhatók az izzadság- és faggyúmirigyek. A több kis lebenyből álló faggyúmirigyek a hajszál- és a szőrmozgató izom által határolt szögletben helyezkednek el, és kivezetőik a szőrtüszők felső harmadába nyílnak, hogy zsíros váladékukkal bevonják, ezáltal védjék, selymessé és rugalmassá tegyék a hajszálakat. A "kenés" úgy működik, hogy a lassan növő haj a faggyút a bőr felszínére hozza, amit a kezünkkel, illetve fésülködéssel oszlatunk el a fejbőrön.
Ennek a váladéknak a felhalmozódása okozza a "zsíros" hajat, de kissebb mennyiségben szükséges a haj egészséges szerkezetének megőrzéséhez. A túl gyakori hajmosással eltávolítjuk az összes váladékot, kiszárítjuk a fejbőrt amire az a zsíros váladék túltermelésevel reagál és ezzel egy ördögi körbe jutunk, a száraz korpát is ez szokta okozni az esetek többségében.
Meg kell találni az egyensúlyt a hajmosások gyakoriságát illetően, se a túl sok váladék, se a túl kevés nem egészséges.
A töredezett hajvégeknek négy fő típusa van, amelyek a haj megtörésének módja alapján különíthetők el:
A leggyakoribb típus, amikor a hajvégek egy faághoz hasonlíthatóak, a kortex többnyire érintetlen, de a két rész széthajlik.
A három részre szétvált hajvég súlyosabban károsodott hajat jelez.
Van hogy a töredezés, szétválás nem csak a hajvégeket, de a hajszál teljes hosszát érinti, ekkor számos „ág” válik el a kortexről, és egészségtelen haj látványát eredményezi.
A vége felé elvékonyodó hajszálakat a külső kutikula jelentős károsodása okozza.
Ezeket minél hamarabb le kell vágni, hogy a sérülés ne haladjon végig a teljes hajszálon, a töredezett hajvégeket le kell vágni.
Az erőteljes hőhatások (hajszárító, hajsütővas, hajvasalás stb) pedig rongálják a cuticulát ami a haj töredezéséhez, szárazzá válásához vezethet.
De vizes hajjal se feküdj le aludni, levegőn szárítsd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!