Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Hogy néz ki a szépségá...

Lányok! Hogy néz ki a szépségápolási rutinotok?

Figyelt kérdés
miket illetve milyen gyakorisággal használtok az arcotokra, testetekre, hajatokra? milyen gyakran jártok fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikushoz? nagyobb dolgokat mint pl pedikűr csináltok otthon? van valami, amit nem soroltam fel, de rendszeresen csináljátok?

2020. jún. 18. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Arcápolás: reggel, este arctisztítás, reggel hidratáló krém, heti két alkalommal hámlasztó.

Test: napi egy fürdés, én intim lemosót is használok. Heti egy, két alkalommal testradírt, rendes testápolót csak akkor ha ki van száradva a bőröm. Önbarnítós testápolót heti kétszer. Borotválkozni 2-3 naponta szoktam, intim részen hetente, ilyenkor borotva habot is használok és borotválkozás utáni krémet.

Haj:heti kétszer mosok hajat, egy sima samponnal és egy szőkítőssel. Hajpakolást használok utána, mikor törölköző száraz fujok rá ilyen sprayt amitől jobban ki tudom fésülni, mikor száraz teszek rá hajolajat. Házi hajpakolást heti egyszer csinálok tojásból és ricinusolajból.

Szemöldököm hetente szedem, körmöm hetente vágom.

Kozmetikushoz nem járok. Körmöshöz jártam, 3 hetente. Fodrászhoz fél évente járok festeni és vágatni.

2020. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az arcápolásra szoktam ezek közül a legtöbb energiát fordítani, de ezt se mondanám olyan soknak. Reggel csak vízzel megmosom és egy fényvédős hidratálót használok meg ha megyek valahova, akkor általában egy gyors, természetes sminket is szoktam feldobni. Este arctisztítót (ha smink is van rajtam, akkor ez 2 lépéses), heti párszor kémiai hámlasztót, hidratálót meg még valamilyen hidratáló szérumot vagy arcolajat szoktam, mert száraz a bőröm és igényli.

A test az kb kimerül a fürdés és a heti 1-2 testápolóhasználatnál. Bőrradírt szoktam még néha használni, azt is kb heti 1-2-szer.

Hajat heti 2-szer mosok, ilyenkor használok sampont, balzsamot és ha már nagyjából megszáradt a hajam, akkor hajvégápoló olajat. Nem szoktam se vasalni, se formázni és festve sincs. Nagyon ritkán járok fodrászhoz, mert hosszú a hajam és a végéből picit én is tudok vágni. Kozmetikushoz és körmöshöz nem járok, amit szeretnék, azt én is meg tudom csinálni itthon magamnak.

2020. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Fuh akkor én igénytelen vagyok a többiekhez képest 😄

Napi 1x fürdés este, ebbe bele tartozik az arctisztító + arcmosás is, fültisztítás, körömvágás ha kell stb.

Hajmosás heti 1x, olyankor hajpakolást teszek fel előtte, egyébként a két mosás között száraz sampont használok.

Kozmetikushoz nem járok, max ritkán ha van miteszerem, fodrászhoz két három havonta, haj véget egyenesre vágatni,

borotválkozni kb két hetente szoktam.

Szoláriumba néha néha elmegyek, így évente 1-2 olyan időszakom van, amikor kifakulok, olyankor veszek egy bérletet és elhasználom.

Ennyi.

2020. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Amugy manikűröztetni nem szoktam, csak itthon levágom. Szemöldököt is itthon szedek, két hetente.

És amúgy a hajamat Alpecin vagy Elseve samponnal mosom, időközönként kávét is masszírozó a fejembe.

Hajpakolásnak keratinos Kallost használok, van hogy keverek bele tojást is. Hajvégápolót meg a müllerben szoktam venni, saját márkásat.

2020. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*masszírozok
2020. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogmosás napi kétszer, fogselyem heti egyszer

Arckrém és testápoló minden este. Fürdéskor luffa szivacsot használok, teljesen jól helyettesíti a bőrradírt.

Reggel csak egy vékony alapozó, leheletnyi szemfesték, buliban esetleg rúzs.

Szemöldököt 2-3 hetente megigazítom, de csak annyira hogy ne összevissza álljon.

Kezemen hetente vágok körmöt, nem szeretem a hosszú körmöket, se ezeket lakkozott csodákat, viszont nyáron 3-4 alkalommal csináltatok francia pedikűrt.

Bőrkeményedést lereszelem 2-3 naponta.

Fodrász havi egy alkalom, egészen rövid hajam van.

Heti kettő hajmosás, samponon kívül nem kap mást, mivel rövid sosincs vele baj.

Havi egyszer gyantáztatok: hónalj, kar, láb, intim. Mindent teljesen, sajnos kimondottan szőrös, mediterrán típus vagyok.

Cserébe nagyon könnyen barnulok, 2 hét Balaton után teljesen csoki vagyok.


Nagyjából ennyi. Nem vagyok híve a sok kenceficének.

2020. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Reggeli arcápolás: hideg vizes arcmosás,Benton Csiga-méh Skin toner, Benton csiga-méh esszencia,PURITO Centella Green Level szemkörnyékápoló krém, Helia-D Aquaboom hidratáló krém, 3W Clinic Intenzív UV fényvédő krém SPF50


Esti arcápolás:COSRX Good Morning low pH arclemosó gél,

Missha Near SKIN pH kiegyenlítő arclemosó olaj,Benton Aloe BHA toner, Benton csiga-méh esszencia,PURITO Pure 90 hialuronsavas szérum, Benton csiga-méh koncentrált arckrém


Heti egyszeri arcápolás: COSRX AHA 7 Power folyékony mitesszer eltávolító, Benton csiga-méh arcmaszk, So Natural Red Peel Tingle hámlasztó szérum

Kozmetikushoz nem járok, szemöldökömet es bajuszt én szedem csipesszel.


Test: napi egy fürdés,Organic Shop eper yoghurt testápoló mousse bio eper és tej kivonattal reggel és este, heti kétszer testradír (Lush rub rub rub radírozó tusfürdő), kéthetente epillálas hónaljon, havonta gyantázás cukorgyantával lábon, bikini vonalon, intim részeken borotválás hetente, kezkrémet (hagyományos Nivea kék dobozos) minden kézmosás után használok, naptejet (Etude House Sunprise Mild Watery Light SPF50+ / PA+++) minden nap használok


Haj: kéthetente mosok hajat rizsvízzel, utána argán-és ricinus olajat használok. Fodrászhoz nem járok, én vágom és festem a hajamat, feteni havonta egyszer, vágni félévente.


Körmöshöz nem járok, én építem a körmeimet porcelánnal, havonta egszer töltöm vagy építem újra őket. Körömágybőr ápoló olajat minden nap használok. Pedikűrt szintén itthon, ha épp kell.

2020. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

de jó, koreai bőrápolás fanok is garázdálkodnak a gyiken :D


nálam is az arc- és testápolás kapja a legnagyobb szerepet. reggel vízbázisú arclemosó után C-vitaminos szérum az arcomra (nyáron a nyakamra és dekoltázsomra is) utána hidratáló, majd ha minden beszívódott, fényvèdő. alapozót nem használok, max pici púdert, mert ha sokat vagyok a szabadban, a fényvédőt újrakenem. szerencsére már nincs is alapozóra/korrektorra szükség, pár éve ráfeküdtem a tudatos bőrápolásra és sikerült helyrehozni a pattis, nem túl szép bőröm.

a szememet és szemöldököm szoktam enyhén kisminkelni.


este double cleansing arcon (először olajos, majd vízbázisú lemosó), testen olajtusfürdő, az egy lépésben leszedi a vízálló fényvédőt is testről.

arcra és nyakra retinolos szérum váltva minden második este peptides szérummal majd hidratáló. testre minden fürdés után testápoló.


kozmetikushoz már nem járok, régebben viszonylag gyakran jártam és több jónak mondott kozmetikust is kipróbáltam de nem igazán hoztak rendes eredményt hosszútávon, szerintem ha valakinek a mindennapi bőrápolása nem pöpec, az kozmetikus nem is fog túl sokat érni.


körmöshöz, pedikűröshöz, fodrászhoz nem járok. a körmeim nem szoktam festeni, sajnos kóros körömrágó vagyok, basic pedikűrt lerendezem otthon. van egy jó kis scholl elektromos sarokcsiszolóm, a bőrkeményedéseimet az kordában tartja.

régebben jártam fodrászhoz, de rájöttem, hogy magamnak is ugyan úgy le tudom vágni és a festést is magamnak csinálom sötétebb színre. (szőkítéssel mondjuk tuti fodrászhoz mennék). göndör a hajam, curly girl methodot követem, nem használok extrán sok hajápoló terméket, sampon, balzsam, hajolaj, hajhab és lenmagzselét magamnak főzöm.


az utóbbi szolgáltatásokon nagyon sokat spórolok, ami nem is árt, mert bőrápolásra viszonylag sokat költök.

2020. jún. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
uccsó vagyok, kihagytam, hogy a szőrtelenítést epilátorral és borotválással oldom meg kb heti egyszer, előtte leradírozom az egész testem.
2020. jún. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!