Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Mi a szépségápolási...

Lányok! Mi a szépségápolási rutinotok?

Figyelt kérdés

Szükségem van némi női támogatásra mert konkrétan semmit nem tudok a szépségápolásról. Mit kell kenni hova? Melyik termék mire jó? Mit kell használni naponta és miért?

Hogyan szőrtelenítetek? Hol? Milyen gyakran?

Lassan 20 vagyok és egy krumpli mert soha nem tudtam elsajátítani ezeket a tudásokat. Nézhettem volna internetet bjúti videósokat de a legtöbbnek irritáló a stílusa.



2019. jún. 13. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami minden nap van az így néz ki:


Reggel felkelés után micellás vízzel áttörlöm az arcom és utana lemosom vízzel. Majd egy sima hidratálót teszek fel. Reggeli után megmosakszom, fogat mosok és felöltözök, ha úgy van akkor sminkelek (cc krém, korrektor, púder, szempillaspirál) Megcsinálom a hajam és felkenem a fényvédőt.

Este zuhanyzás előtt micellás vízzel lemosom a sminket/fényvédőt. Zuhanyzás közben még egy gél állagú arctisztítót is használok. Aztán ha végeztem, akkor nem törlöm meg az arcom, hanem felütögetem a nedves bőrömre a hialuronsavas szérumot (hidratálás miatt) és hagyom, hogy így száradjon meg olyan 70%-osan, majd hidratálót kenek rá.


Heti 1-2x használok glikolsavas hámlasztót, ez arra, jó, hogy eltávolítsa az elhalt hámsejteket. Heti 3-4x pedig szalicilsavas szérumot a pattanások, miteszerek ellen.

Arcra csak a the ordinary, bioderma és cerave termékeket használok. A legfontosabb a tisztítás-hidratálás-fényvédelem hármas.


Heti 3x mosok hajat, kedden, csütörtökön és vasárnap. Ebből a kedd és csütörtök olyan, hogy szulfátmentes sampont használok és mivel annyira krémes a sampon, így nem is kell balzsam mellé. Vasárnap hajmosás előtt kb fél órára rakok a hajvégekre olajat. Aztán első lépésként használok fejbőrradírt, majd sampont, balzsamot és hajecetet. Ezeken kívül csak hővédőt (minden mennyiségben) és ki nem mosandó hajvégápolót használok a hajamra néha. Csak yves rocher termékeket.


A szőrtelenítés szerintem nagyon egyedi. Ki hogy érzi jól magát, mi tetszik neki és mi nem. Kinek melyik módszer fájdalmas vagy meddig tart a hatás.

2019. jún. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szőrtelenítésről. minden héten 2x levágom a hónalj- és a ...szőrömet(nem írom ide, csúnya szó lenne). Sima férfi v női pengével, ami épp a kezembe akad.



A lábamon nem szedem le, mert ott világos és ritka a szőröm(LOL és nem is vagyok szőke egyáltalán).



Mindennapi sminkem: Nem kell valami nagy vakolatra gondolni, mert nem az, finom, lágy, lightos smink.



Szemhéjpor vékonyan 1-2 rétegbe felvive, és laposecsettel, h ne keltsen olcsó hatást. Szempillaspirál és szájfény emellé még.

2019. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eslő vagyok. Rosszul írtam, a fényvédő mindíg a smink előtt van.
2019. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden reggel es este arclemosoval letisztitom a bőröm. Reggelente hidratáló krémmel bekenem, utana sminkelek.(alapozó, púder, szempillaspirál, highlighter, bronzosito, neha rúzs) hetente egyszer leradirozom a bőröm, es rakok fel egy arcpakolast. Heti 3x mosok hajat samponnal es balzsammal, utana hajolajat kenek ra. Heti egyszer pedig hajpakolast is használok. Havi egyszer festem. Minden este fürdok most dove tusfurdovel es intim mosakodoval. Heti egyszer leradirozom a borom es bekenem testapoloval. Szorteleniteni a honaljamat es a lábamat ket naponta szoktam, intim területet heti egyszer, ferfi borotvaval+borotvahabbal, majd a végén borotvalkozas utáni krémmel. Körmömet a lábamon es a kezemen hetente szoktam levagni. Szemöldökömet hetente szedem ki.
2019. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Arc: reggelente hideg vízzel alaposan arcot mosok, szempilla spirált teszek fel és ennyi. Este általában szintén sima vízzel mosok arcot, heti kétszer szappannal is lemosom, heti egyszer arcradír+pakolás+arckrém. De ebben a melegben napközben is megmosom 1-szer, plusz ha nagyon zsírosnak érzem, micellás arctörlővel törlöm át.


Haj: heti 2-szer mosom, 1-szer teszek fel tojásos hajpakolást. Mosàs után mindig teszek balzsamot.


Lábamat, hónaljamat 2 naponta borotválom, utána szoktam testápolózni.

2019. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jdfGabrella ***** válasza:
Napi fürdés és parfüm.
2019. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jdfGabrella ***** válasza:
Az kihagytam hogy napi 2 fogmosas.
2019. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!