Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen az arcbőröm. Milyen...

Ilyen az arcbőröm. Milyen terméket kéne rá használnom?

Figyelt kérdés

Nagyon tágak a porusaim, és borzasztó sok miteszerem, és pattanásom van. Pedig sok vuzet iszom, és odafigyelek a táplálkozásra is. Eddig a clean&clear-nak a deep cleansing tonikját használtam. De nem érzek változást (kb egy éve használom). Nagyon csúnyának tartom emiatt az arcom. Nem sminkelek.


[link]


2020. máj. 29. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan csúnya azért ez nyugi!!:D

Nekem a kénszappan és kamillás gőzölés nagyon bevált, plusz valamilyen olaj mentes hidratáló(nekem ebből a balea aqua és a loreal hydra genius)

2020. máj. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ennél sokkal durvább volt, ez tényleg nem vészes.


Belsőleg kellene elkezdeni, nem tudom hány éves vagy, de főleg ha 20 feletti érdemes egy hormonális vérvizsgálatot elvégeztetni (nőgyógyász tud beutalót adni). Nekem hormonális okai voltak/vannak a pattanásoknak plusz táplálkozás - tehéntejes élelmiszereket elfelejthetem, bár az igazi nagy gyulladt pattanásokat a fehér cukor és a fehér liszt okozta.


Alkoholos kozmetikai cuccokat felejtsd el, előbb csontra kiszárítja a bőrt, ami erre csak még több faggyút fog termelni. A Clean&Clear pont ilyen, tele van minden termékük alkohollal. A nagyon zsíros hidratálókrémek sem jók tág pórusokra, főleg nem az olyanok amik tele vannak szilikonnal. A kénszappan se jó mindenkinek, a szappan alapból lúgos, a bőr meg a savasabb dolgokat szereti - tekintve hogy a bőr ph értéke is enyhén savas. Persze kinek mi válik be, ha működik, akkor szuper.


Tág pórusokra, mitesszerekre jók lehetnek az agyagos maszkok, kémiai hámlasztók (ez utóbbit csak módjával - érdemes elolvasnod a témában pár cikket a skinsmart.hu-n. Nem dolgozom nekik, nem is rendeltem tőlük még semmit, de ők érthetően leírják a bőrproblémákat.).


Mondjuk én 27 évesen jutottam el oda, hogy megtaláltam a bevált termékeket, az elmúlt 13 évben nem sikerült :D Szóval így nehéz jól bevált cuccokat ajánlani.

Meg persze a hormonproblémámról sem tudtam...


Én most jelenleg a Vintage Beauty (magyar márka) kakukkfüves aromavizét használom tonik helyett, plusz ugyanennek a márkának a hidratáló arckrémjét. Az én bőrtípusom pedig olajos szeborreás, mitesszeres (utóbbiból nagyon sok van :(), pattanásra hajlamos, tág pórusokkal. Arclemosónak meg a Balea Med Ultra Sensitive Waschgelt.

2020. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Nekem az AKNESOL oldat (sárga - kék) segített🙂 már megvettem a második dobozt is. KB 1-1,5 hónapra elegendő nekem. (azt hiszem 50 ml) érdemes kiprobalni és az ára se egetverően drága, kb 1600 forint volt a DM-ben🙂 drogériában lehet venni vagy a Benu gyógyszertárban.
2020. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!