Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek abbahagyjam a...

Szerintetek abbahagyjam a ricinusolaj hasznalatat?

Figyelt kérdés
Egesz ejszakara rajtahagytam a hajamon es zuhanysapkat vettem fel. Olyan ricinusolajom van ami A vitamint is tartalmaz, olivaolajjal higitom. Reggel ahogy 2x kimostam a hajambol egy mareknyi hajam kihulott hat majdnem elsirtam magam..viszont meg van egy uveggel, ajandekozzam el vagy hasznaljam el?:/ 1honapja csinalom mar a kurat heti 1x
2019. okt. 1. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Látod az eredményt,szerinted?? Ne is ajándékozd,mert kicseszel valakivel.Kuka
2019. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ne hagyd rajta éjszaka. Soha ne hagyd a hajad nedvesen. Minden terméket le kell mosni, ha nincs ráírva, hogy nem kimosandó.

Nyilván nem tett jót neki, hogy egy sapka alatt bepállva volt egész éjjel a hajad, összefogva, vagy összekócolódva.

De egyébként most ősszel sokaknak hullik haja.

2019. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Száraz hajra kentem fel
2019. okt. 1. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De nem lett túl sok? Nem volt nedves tőle a hajad? Gondolom, nem szívta be mind, ha zuhanysapkát kellett húznod.
2019. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csináltam több hónapig a ricinus kúrát, de minden alkalommal kb egy hajam kijött:((

Pedig dús hajam van, és mindig max pár szál hullott ki hajmosáskor/fésülködéskor

2019. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom miért gondolod ezt jó ötletnek. Jó, higgyünk benne hogy valakinek növeszti a haját a ricinus, de órákig páll benne a fejed. Tudod, olajkatasztrófák után is mennek lemosni a pingvineket, mert nem olyan jó az - most tekintsünk el attól, hogy milyen olaj, az alapelv hasonló. A létező összes pórusodat eltömíti az olaj, befülled, még be is nejlonozod. Attól, hogy rajta hagyod sokáig, nem lesz több hatása, hidd el. Én a helyedben megmosnám valami brutál tisztító samponnal a hajam, utána egy darabig csak kímélő szereket használnék, de olajat fejbőrre semmiképp.

A szép és egészséges haj amúgy is a belső egészséggel kezdődik, inkább arra gyúrj. Aki meg azt mondja, hogy a ricinustól havi 3-5 centit nőtt a haja, az kamuzik. 😉

2019. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az olajtól hullik a hajad, hanem attól, hogy ez az olaj ragadós, sűrű. Tehát nem maga a ricinus, mint összetevő okozza. Ha mondjuk mézzel kennéd be a hajad, attól is hullana, de nem magától a méztől, hanem attól, hogy ragadós. Így a már kihullott, vagy kihullani készülő hajszálakat kiszeded azzal, hogy lemosod.


Én úgy használom, hogy NEM hagyom fent estére, és nem dunsztolom be. Amla olajjal hígítom, és mielőtt felteszem, megpörgetem picit a mikróban, és miután felkentem, csak felgumizom a hajam, és kb 3-4 órát van a fejemen.

2019. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na mindegy maradok akkor a sima olivaolajnal.


Fejborre lehet kenni olakat egyebkent?

2019. okt. 1. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!