Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A neten elérhető webshop...

A neten elérhető webshop template-ek működő képesek, vagy igényelnek még programozást, vagy bármilyen műveletet?

Figyelt kérdés
Szeretnék idővel webshopot készíteni. Sok elérhető kész anyag van tempalte-ek formájában, de a kosába helyezés, vagy végösszeg kalkuláció demo módban nem aktív. Ennek mi az oka? Hogy lehet egyszerűen hozzáadni meglévő honlaphoz?

2018. okt. 28. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

A template alapvetően a megjelenítéshez tartozik, míg a kosárba helyezés, végösszeg kalkuláció, és a hasonló funkciók pedig a vezérléshez, ill. a modellhez (adatbázis). Vannak azért kivételek, ahol mindent egybe összehánynak, "jó lesz az úgy a parasztjának" elven (a T-Systems tudna mesélni...), de ez elég amatőr munka, az ismertebb webshopok nem így működnek. Szóval az ilyen funkciók alapvetően nem függnek a template-től. Gyanítom inkább azért van letiltva a demo oldalakon az ilyesmi, hogy még véletlenül se akarjon vásárolni senki onnan.


Az, hogy hogyan kell template-et telepíteni, változó. Egyeseket elég csak bemásolni egy adott könyvtárba, míg másokhoz tartozik egy kis telepítőscript, ami installálja az adott template-et. A komplexebb template-ek az sokszor az adatbázisba is belenyúlnak.

2018. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Ilyen mentalitással ne akarj webshopot írni.

Persze hogy kell dolgozni rajta, nem keveset.

2018. okt. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszerűen szeretnéd, akkor nézz WordPress+WooCommerce-re húzható template-et. Ha egyedi fejlesztéssel szeretnél készíteni egyszer webáruházat, akkor is hasznos lehet ez az út, mert kitapasztalhatod egy már működő rendszer logikáját.
2018. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 meg még kismillió alternatíva, amit kihagytál pl Presta.
2018. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy template általában csak egy megjelenésért felelős sablon, ami a külcsínt (illetve az elemek renderelését) biztosítja a webáruháznak. Kell egy váz, amire ráhúzod.


Itt dől el, hogy mennyit kell még vele dolgozni.


Ha például egy WooCommerce alapon működő webáruházmotorod van, és telepítesz rá egy azzal kompatibilis sablont, nagy valószínűséggel nem sok dolgod lesz vele. De ha mondjuk magad írsz egy webáruházmotort, és ahhoz keresel sablont, azokat összeegyeztetni és "egybevasalni" nem kevés munka is lehet.

2018. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Alapvetően a hozzáállásom csupán annyi, hogy megszeretném érteni ennek a hogyanját. Szeretném, ha lenne valamennyi tudásom arról hogyan működik ez az egész dolog.

A másik pedig, hogy ilyen template-ek között nézelődtem, hogy mi illene hozzánk és találtam egy tökéletes mintát, ami szabadon felhasználható, nincs jog- vagy bármilyen díja. Csak ugye nem "funkciónálnak" a funkciók. Ezt nem érttem, hogy mi az oka.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

2018. nov. 1. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Parancsolj.


[link]

[link]

2018. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!