Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nekem kéne egy olyan javascrip...

Nekem kéne egy olyan javascript, pl:adatok és azt irja ki, hogy több info, ha rá kattintok, akkor lejjebb ereszkedik és kirja az adatokat?

Figyelt kérdés
2008. nov. 1. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
AJAX-ra gondolsz, nem?
2008. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ehhez nem feltétlenül kell AJAX, épphogy csak javascript kell hozzá.


Elmélet:


Van egy táblázatod. A táblázatnak vannak sorai és cellái.

A táblázatod azon része, amelyik a "bővebb információt" tartalmazza alapvetően el van rejtve a látogató elől. Egy objektumra (pl.: a BŐVEBBEN linkre) kattintva megmondod a táblázat elrejtett celláinak, hogy ha éppen nem láthatóak akkor legyenek láthatóak, ellenkező esetben - tehát ha a kattintás előtt láthatóak akkor - legyenek (újra) láthatatlanok.

Ez úgy fog tűnni a felhasználónak mintha az az adott dolog nem is lett volna eddig az oldalon mivel ő valóban nem látta, tehát látogatói szempontból adott interakcióra újabb információval gazdagodott, ami az oldal dinamikusságát bővíti (amely persze jelen esetben programozói szempontból csak félig-meddig dinamikus html oldal programozása).

A programot azzal lehet bővíteni, hogy több elrejthető-megjeleníthető elem lehet az oldalon valamint, hogy ezek egyszerre megjeleníthetőek vagy kizárólagosak, vagyis, hogy egyszerre csak egy adott opcióról lehet csak információt találni egyidőben.


Gyakorlat:

Készítettem és feltöltöttem neked egy kész példát (mind a két említett típusra).

Innen letöltheted: [link]


Nem bonyolúlt, de ha ajánlhatom, szerintem először inkább próbálgasd különálló oldalként a saját arcodra formázni és csak utána illeszd be az oldaladra a kívánt helyre.

Tanulj belőle, próbáld tovább fejleszteni. És ha egy jó tanácsot elfogadsz, ez az elem egy igazán frankó dizájnnal mutat jól...


Ha bármilyen kérdésed, kérésed, hozzászólásod, fennakadásod, észrevételed (és még sorolhatnám...) van a témával kapcsolatban vagy akár attól eltérően szívesen fogadom e-mailben is a leveleidet!


Sok sikert!

Patesz

2008. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem értem bocsi
2008. nov. 2. 01:08
 4/10 A kérdező kommentje:
ide kéne www.break_rk.extra.hu
2008. nov. 2. 01:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Pontosan mi az amit nem értesz?

Meddig jutottál?

2008. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

bocs de én még csak most kezdtem vele foglakozi

nem az oldal készitésel hanem a scriptekel de még 9. kes vagyok xd

nemt udom meg csinálni bocsi de azért köszi

2008. nov. 2. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Hiszen nem is kell megcsinálnod. Feltöltöttem neked a kész, működő programot. Olvas vissza...ott a link az előző előtti hozzászólásomban! ;)


Csak bemásolod az oldaladba és már működik is.


Ha ezzel nem megy valami akkor szólj, szívesen segítek.

Ha gondolod felveszlek MSN-re és ott egyszerűbben tudok közreműködni.

Ha érdekel a dolog írd meg az msn címed.


Amúgy az oldalad nem rossz csak a dizájnja nem jött be. A tartalom szerintem frankó. Ha ezt dinamikusra meg tudod csinálni (úgy értem, hogy pl. a regisztrációt az oldal automatikusan elvégzi, vagy a tanárnő "híreit" ő maga automatikusan ki tudja írni az oldalra és nem kell mindig neked közreműködni a dologban) akkor ez nagyon király lenne...

2008. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
küldtememaileb az msn cimem
2008. nov. 3. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Felvettelek!

Rossz hír viszont, hogy a héten délutános műszakban dolgozom, úgyhogy max délelőtt 10-ig tudunk beszélgetni ha neked alkalmas...

Ha nem, akkor max hétvégén.

2008. nov. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
***** de nem müködik

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2008. dec. 2. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!