Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » KompoZer 0.8b3 megbízható?

KompoZer 0.8b3 megbízható?

Figyelt kérdés

Mi a tapasztalatotok a programmal, nem szokott elszállni? Az, hogy béta-verziós egy kissé riaszt.

Középszintű érettésigre kell, az alternatíva az Office SharePoint Designer 2007.



2018. máj. 1. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A legfrisebb teljes verzió a legjobb.
2018. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szoftverlistán csak a fenti van, így a legfrissebbet nem használhatom.
2018. máj. 1. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:

A Kompozer oldalán:

[link]

a 0.8b3 a legutóbbi verzió, szóval rendben lesz.

2018. máj. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elszállni nem szokott. Én ezt választottam érettségin, de amúgy nem használtam a vizuális részét, hanem a HTML kódot szerkesztettem.
2018. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Sublime Text a legmegbízhatóbb, vagy az Atom... Nekünk érettséginél felraktak Notepad++-t is, hiába nem volt a választhatósági listában. Attól jó egy text-editor HTML-szerkesztésre, hogy vannak benne snippetek, autocomplete, átlátható a highlighting, és társai. Mellesleg mi az, h béta-verziós szoftvert adnak érettségire? És KompoZer 2018-ban? Komolyan? Basszus, VS Code, Atom teljesen ingyenesek, ráadásul mindegyikük jobb a KompoZernél. Ebből is látszik, hogy rettentő színvonalas az informatika-oktatás Magyarországon... Kappa
2018. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: Elnézve a felvételi feladatok bonyolultságát, a Kompozer is bőven elegendő. Az érettségi nem webfejlesztő szakvizsga, általános tudást (képes-e a nebuló webes dokumentumot csinálni) mér fel, így nem követeli meg a HTML/CSS/JS "szentháromság" mélyreható ismeretét, ebből kifolyólag a kódszerkesztők használata nem létszükséglet ebben a környezetben (hozzátéve, hogy a Kompozerben is lehet kódot szerkeszteni).


Mondjuk abban egyetértek, hogy emelt érettségi szinten (amit feltételezhetően az a nebuló céloz meg, aki informatika-közeli pályára megy) vagy informatikai szakközepekben szerintem elvárás lehetne a HTML/CSS és talán JS-nyelv legalább alapszintű ismerete (persze a legújabb trendek - CSS-animációk, flexgrid, ES 6/7/8, stb... - vagy keretrendszerek ismerete nem feltétlenül szükséges) - így a kódszerkesztő programnak már lehetne létjogosultsága.

2018. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!