Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Leleplező oldalt szeretnék...

Leleplező oldalt szeretnék csinálni, így anonim tudok maradni?

Figyelt kérdés

Egy kóklerről, szélhámosról szeretnék leleplezőszerű oldalt csinálni.


Az oldalt TOR böngészőn keresztül csinálom. Esetleg az IP címemet is elrejthetem még.


Az oldal egyszerű Wordpress blog lesz, tehát az is külföldi lesz. Azért esett erre a választás, mert nagyon jó az indexelése, így ha beírják a kókler nevét rögtön ott lesz második találatként akár a leleplezés.


Bár lehet, hogy felesleges a kérdés, mert jelenlegi tudásom szerint semmi jogi következménye nem lehet ennek - mivel véleményt nyilvánítok egy emberről, ami nem fog átmenni rágalmazásba.


Köszönöm.


2017. aug. 10. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Leleplező információkat a semmiből nem tudsz szedni, csak ha volt valami közöd ahhoz az emberhez. Konkrét esetből kiindulva pedig ha te tudod hogy ő veled és másokkal mit csinált akkor ő is tudja hogy veled vagy másokkal állt valamilyen kapcsolatban amikor a dolog megtörtént. Nem kell észlénynek lenni ahhoz hogy tudja ki áll az oldal mögött.


Amúgy a szólásszabadság és szabad véleménynyilvánítás sem korlátlan. Az internet pedig nagy nyilvánosságnak számít ami büntetés esetén súlyosbító körülmény.


Gondold át még egyszer, hogy mielőtt másnak rosszat akarsz tenni az téged mennyire érinthet negatívan. A TOR-ral való bohóckodás nem ér sokat.

2017. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hiánypótló lenne egy szélhámosokról szóló oldal. Ha én csinálnék ilyet, csakis nyilvános hálózatokról csatlakoznék fel, olyan géppel, amit csak erre használok, és mindig más hálózatot keresnék. Továbbá sosem raknék fel az oldalra olyan emberről információkat, aki annak az országnak az állampolgára, ahol a szerver van.


A wordpress ehhez szerintem túl nyilvános. Nyilván magát a motort tudod használni, de óvatosan kell eljárni a regisztrációnál, főleg a domain esetében. Nem egyszerű, ha azt akarod hogy meg is találják, de ha szerencséd van és jól csinálod, a károsultak maguk is terjesztik majd az oldalt.


Kell nyilvános feltöltőfelület, amit csak simán moderálsz.


De persze nem fogsz ilyen oldalt csinálni, mint ahogy én sem fogok rá embereket feltölteni, a listámról. :D

2017. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.


Először is ő egy közszereplő gyakorlatilag. Szerintem sokak ismerik, de most nem írok nevet.


Az oldalon az én véleményem lenne, ahol a "tanaival" vitatkoznék, és érvelnék az mellett, hogy miért rossz az egész rendszer.


A másik része az oldalnak a ti véleményetek lenne: innen az oldalról gyűjteném össze őket, amiből rengeteg van, illetve más oldalakon is, többen is már írtak róla, de szeretnék egy egyfajta gyűjtőt, ahol minden fent van.


"Nem egyszerű, ha azt akarod hogy meg is találják, de ha szerencséd van és jól csinálod, a károsultak maguk is terjesztik majd az oldalt."


Ennél egyszerűbb pedig nincsen. Tapasztalatból mondom. a Wordpress weboldalaimat, amik régen voltak, elég volt csak beírni az embernek valamilyen mondatot vagy kulcsszót az oldalról, és ki is adta az első találatok között. Ráadásul ugyebár a nevére keresnek rá, és ha az oldal nevében is benne lesz a neve, ráfognak találni, nem is ezzel van a gond.

2017. aug. 10. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Így már máshogy hangzik. Az a baj a kóklerekkel hogy akik a bűvkörében vannak azokról lepattan minden az ő személyét és munkásságát kritizáló vagy leleplező dolog, így őket nem érdekli. Aki nem dőlt be neki az pedig úgyis tudja hogy mi a helyzet.


Szakirodalom:

[link]


Tippelős játék: Szabó Péter

2017. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tipp: Németh Sándor?
2017. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért vagytok ilyen kíváncsiak. Akit érdekel írjon rám privátba, és leírom neki.
2017. aug. 10. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
-már írtam, csak nem válaszoltál
2017. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 azt mondta hogy leírja, most ott a név az asztalán egy papíron. :)
2017. aug. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!