Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy akadályozzam meg, hogy...

Hogy akadályozzam meg, hogy tükrözzék az oldalamat?

Figyelt kérdés

Ismerek valakit, aki httrack-et használva letöltött egy komplett weboldalt, átírta a tartalmat, feltöltötte a tárhelyére, és még pofátlanul ki is írta, hogy "Minden jog fenntartva". Azt szeretném elérni, hogy ha az én oldalammal ilyet próbálna csinálni, a tükrözött tartalom egyszerűen működésképtelen legyen.



Felvázolom pár példával, hogy mire gondoltam...


Az első, ami eszembe jutott, hogy a valódi tartalom egy ajax kérésre töltődik be, mert tudtommal ezeknél a tükrözéseknél a szkriptek nem futnak le, így csak a js fájl lesz letöltve, amiben az ajax kérés van.


A második ötletem a PHP get_browser függvény volt... Nem tudom, hogy van-e valamilyen árulkodó paraméter a tükrözéseknél.



Tudom, hogy ezek nem keresőbarát megoldások.


A fentiekről mit gondoltok?

Van-e esetleg ezeknél jobb trükk?


2016. nov. 29. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Semmi értelme.
2016. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

azt hadd döntsem el én, hogy van-e értelme, én tudom, hogy miért szeretném, nem te


ha a kérdésemre nem tudod a választ, akkor kérlek, ne szólj bele

2016. nov. 29. 15:19
 3/13 A kérdező kommentje:
azt pedig tudom, hogy más módon is össze lehet ollózni a tartalmat, de nekem bőven elég, ha a httrack nem tudja tükrözni
2016. nov. 29. 15:21
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudod megakadályozni. Amit a browser lát, azt a web spider is látja. -> #1
2016. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Annyi a trükk, hogy elballagsz egy ügyvédi irodába holnap délután, és megbeszélitek, hogy hogyan lehetne érvényesíteni a leghatékonyabban a szerzői jog megsértését.
2016. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
úgy szeretném megoldani, hogy egy fillérembe se kerüljön... egyetlen egy ember miatt van az egész
2016. nov. 29. 15:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűtlennek tartom hogy pont a te okdalad lenne a célja, mindazonáltal kis kreativitással meg tudod keseríteni az életét, amennyiben nem ért hozzá. Ehhez tudni kéne, hogy egészen pontosan az okdalaidnak mely aspektusait próbálnád védeni, ilyen nagy vehemenciával.
2016. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem tudod megakadályozni sehogy se. Esetleg azzal trükközhetsz, hogy js-be rakhatsz olyan kódot ami detektálja az oldal url-jét és ha nem a tiéd akkor törli az egész body -t a browserből, de ez csak addig működik amíg ki nem törlik ezt a js-t.

Azzal tudsz védekezni még, ha asszinkron ajax hívásokat csinálsz.

A robots.txt -be és a google webmaster tool -ban be tudod állítani, hogy a google és az egyéb botok mennyire gyorsan darálják az oldalad. Ez arra jó, hogy ha felhúzod mondjuk 1 másodpercre, akkor a gugli másodpercenként 1 oldalt fog nézni nálad. Tehát tudod detektálni, hogy ha 1 perc alatt érkezik modnjuk 80 request az oldaladra akkor nyilván azt nem ember csinálta, és nem is jólszituált keresőbot.


Persze ez sem 100%-os, hiszen a tükrözésnél is megadható egy késleltetés. emiatt esetleg figyelheted azt is, hogy egy-egy látogató mennyire kitartó :D


Vannak amúgy robotdetektáló technikák. Ilyen például a letöltött oldalak számának figyelése, időpontok figyelése, egérmozgás és gépelési sebesség figyelése, ezeknek ha nekiesel guglival akkor találhatsz "jó" megoldásokat. Mivel nem tudom, hogy pontosan milyen oldalról van szó, így innentől rád bízom a dolgot.


El lehet követni rengeteg dolgot, hogy megvédd az oldalad, viszont a lényeg a lényeg, hogy ami interneten van azt aki nagyon akarja az meg fogja szerezni.

2016. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen...

az ajaxra gondoltam én is

csak egy korlátolt emberrel szemben akarok védekezni, szóval nem cél, hogy "hackerbiztos" legyen a blokkolás

2016. dec. 1. 01:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Amit elérhetővé teszel az interneten, az mindenkié. Ha kell akkor megírják nulláról az alapján, amit szemmel látnak.
2016. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!