Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan akadályozzam meg a...

Hogyan akadályozzam meg a visszalépést, ha nincs űrlap?

Figyelt kérdés
PHP-ben állítok elő egy weblapot, és azt szeretném, hogy ne lehessen rá visszalépni, ha egyszer továbblépett valaki. Meg lehet ezt oldani?

2015. okt. 16. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok éve nem programoztam php-ben, de az első gondolatom az, hogy session változó vagy amit szokás használni manapság, olyat használj annak jelzésére, hogy továbblépett onnan, a php elején pedig ellenőrzés s ha már be van állítva a változó, akkor visszadob oda, ahonnan jöttünk.

Remélem, érthető, amit írtam, verbális vagyok, de dokumentációt is kétszer írtam életemben, csak programozni szoktam volt.

2015. okt. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ami előtt betöltöd az oldal tartalmát, leellenőrzöd, hogy létezik-e egy adott munkamenet. Ha nem, létrehozol egyet; ha igen, automatikusan továbbirányítod a felhasználót a következő oldalra.


<?php

session_start();

if ($_SESSION["jartalmaritt"] == "jart") {

header("Location: [link]

} else {

$_SESSION["jartalmaritt"] = "jart";

//Az oldal többi része

}

?>

2015. okt. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez a header akkor is működik, ha egy másik script állítja elő a fejrészt, és ez a script csak a bodyba ír bele?
2015. okt. 16. 00:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a header függvény ( [link] ) egy bizonyos HTTP-fejlécet ( [link] ) állít elő. SEmmi köze a HTML <head> és <body> elemeihez. A HTML oldal generálása előtt kell lefutnia.
2015. okt. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt viszont nem fog tudni, mert olyan a keret, hogy előbb előállítja a HTML oldalt egy nagy táblázat formájában felső résszel és menüvel, aztán átadja a vezérlést a scripteknek, amik a táblázat legnagyobb cellájába írnak. (Nem én írtam.)
2015. okt. 16. 07:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Még valamit szeretnék pontosítani. Csak visszalépni nem szabad erre az oldalra! Ha viszont továbblépett a user, majd a bal oldali menüben rákattintva éri el ugyanezt az oldalt, az teljesen jó, és nem is szabad tiltani. Hogy tudok különbséget tenni?
2015. okt. 16. 07:47
 7/10 A kérdező kommentje:

És ez milyen?


Tegyük fel, hogy xx a függvény neve, aminek az ismételt meghívása a problémát okozza.


xx(paraméterek) helyett ezt írnám:


if (!jancsika) {

xx(paraméterek)

}

jancsika=1


Ez egy sima nem session változó, ha jól sejtem, csak akkor őrzi meg az értékét, ha visszafelé lépek erre az oldalra, de ha újból meghívom, akkor nem. Ez így működhet?

2015. okt. 16. 09:22
 8/10 A kérdező kommentje:

Már persze $jancsika, a kedvenc gépelési hibám lefelejteni a $ jelet.


Ha nem fut le olyankor, amikor kellene, még nagyobb baj, mint amikor kétszer fut le.

2015. okt. 16. 09:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne ismerni a konkrét példát, és hogy miért van erre szükség, és akkor jobb ötleteket tudnánk adni
2015. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rájöttem, hogy teljesen rossz irányból közelítettem meg a problémát. Nem a visszalépést kell megakadályozni, mert az bizonytalan és homályos terület, hanem az xx() függvény fogja az adatbázisból ellenőrizni, hogy a megadott paraméterekkel futott-e már. Mindenesetre inspiráló volt a beszélgetés, köszönöm mindenkinek!
2015. okt. 16. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!