Photoshopban elkészített webdesignt hogyan programozzak le? Melyek a legjobb webdesign tutorialok?
Szia, kicsit lehet elkell keserítenem, de a grafika alapján CSS és HTML -el kell megvalósitani. Ha olyat kerestél ami majd megcsinálja helyetted azt el is felejtheted. Van 1-2 kiegészitő photoshop -hoz, de az se így megy. pl van olyan aminek sablon elemeit beszurva és formázva tudod HTML elemeket elkésziteni, pl form input dobozok, gombok, de ehhez már azzal a pluginnal kell elkezdeni a szerkesztést.
A legtöbb esetben, a kép alapján magad kell hogy tudásod szerint elkészitsd a webes külsöt. a réteges felület csak annyiban nyújt segitséget, hogy kivehetsz, exportálhatsz egy képi elemet, amit nem lehet máshogy megoldani.
Grafikus terwez, frontendes megvalósitja azt, backendes pedig "életrekelti”, azaz mükódőképessé teszi.
Alapból nem érdemes olyan weboldalt csinálni, amiben sok a grafikus tartalom, és nincs rá szükség, mert egyrészt lassítja az oldal betöltődését, másrészt ha aktuálissá válik, cumi lesz megcsinálni mobilnézetes változatban.
Egyébként igen, bármit is csinálsz, az elhelyezkedését, meg ez-az-amazt HTML/CSS-ben kell megvalósítani.
"gagyi HTML/CSS"
sajna a gagyi ccs ben íródnak a grafikai részek.
Persze ha nagyon szeretnél akkor pl gomboknak tudsz berakni képet meg hasonlók de valójában a webdesignt programozni kell és nem photoshopban szerkeszteni.
Köszönöm a válaszokat! Nekem főleg az nem volt világos, hogy miért kell akkor ezekben a tutorialokban fullosan megcsinálni az oldalt, ha kb 30 %- át használod. Mert ugye azzal is jó sok idő eltellik, és az helyett simán lehet programozni. Ez zavart össze engem. Nem várok én olyan programot, ami megcsinálja helyettem, csak egyszerűen nem értettem, miért van ez.
Harmadik válaszoló: A gagyit nem a HTMLre és CSSre értettem, hanem arra, amikor megcsinálsz egy oldalt, és annyi programozás van benne, hogy megnagyobbítod a betűméretet és megsárgítod a szöveget. Ezt csak általánosan mondtam. Szóval azokat a honlapokat értem, amiben nincs semmi kreativitás, hanem használsz pár taget, és ennyivel befejezed. Az ilyenekben a CSS-t arra használják, hogy ezt a pár egyszerű dolgokat (pl. színezés) elvégezzék.
A grafikai design-t azért kell fullosan elkészíteni, hogy
a.) a megrendelő lássa, hogyan is fog kinézni az oldal
b.) a frontend fejlesztő pontosan a megfelelő helyekre rakja a dolgokat, és ellenőrizhesse mi hol van
c.) hogy minden grafikai elem egyben legyen, és könnyű legyen feldolgozni
Nem lehet úgy nekiesni egy weboldalnak, hogy tudod hogy néz ki, és majd leprogramozod, meg közben legyártod a grafikai elemeket. Egyrészt, mert rajtad kívül senki nem lát a fejedbe, másrészt a végeredmény egymáshoz nem illő - a te szavaddal élve - gagyi játékoldal lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!