Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi történt a Facebookal, egy...

Mi történt a Facebookal, egy egyszerű like gombot szeretnék megjeleníteni, de hogyan?

Figyelt kérdés

App id, privacy policy és mittudomén miket kér még.


Hogyan lehet egy egyszerű like gombot és egy comment alkalmazást létrehozni egy weboldalra?


Tényleg programozónak kell lassan lenni ahhoz, hogy egy like gombot létrehozzak?



2016. aug. 6. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:

"Tényleg programozónak kell lassan lenni ahhoz, hogy egy like gombot létrehozzak?"

HAHAHAHAHAHAHA. Láthatóan meglett az eredménye a drag&drop programoknak.

2016. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


valami hasznos hozzászólás?

2016. aug. 6. 23:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát add meg neki, amit kér:

- PP URL-nek írd be a weboldalad URL-jét,

- ikonnak meg töltsd fel valamit képet

2016. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na de ezt gondolom leellenőrzik, azt meg nem szeretném, hogy bármi negatívum érje a fb oldalam.
2016. aug. 7. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor írj (másolj) egy korrekt privacy policy-t, tedd fel az oldaladra és azt linkeld be...
2016. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az van végül ezer éve, csak nem értem mire ez nagy felhajtás egy egyszerű like gomb miatt.


Megcsináltam PP nélkül is, viszont, nem értem hogy az script-et miért kell minden egyes app ID-vel belinkelni

Most duplán tölti be a like gombot az oldal.


Van egy comment doboz aminek van egy app ID-je és annak a scriptjét is bemsoltam a body tag után, meg most a like gomb-ét is, ugyanaz a script kivéve a commenté v2.5 ez meg már v2.7 és ugye az app ID tér el.


de maga a script tökugyanaz és most duplán van. Nm lehet úgy mósosítani, hogy az app id-kat felsorolom egy scriptben?



Szerintem ezért tölti újra a like gombot kétszer ahogy ráfrissítek az oldalra vagy betöltöm az oldalt.

2016. aug. 7. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Vakon nehezen tudok segíteni, de tippem (és emlékeim) szerint az ilyen gombokhoz dobozokhoz 2-2 szkript szokott kelleni:

1. Ami a Facebook API/SDK/akármit beinclude-olja

2. És ami kiteszi a gombot/dobozt


Az 1. a <body> utánra kell, a 2. meg oda, ahova a gombot/dobozt akarod.


Az 1.-ből csak 1db-nak kéne lennie.

2016. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az SDK-t, scriptet beteszem a weboldal (cms) erre megadott helyére, ez behúzza automatikusan minden oldalnál, és egy egyszerű html és css kódot kell pedig megadni ahol a gombot szeretnéd.


El vagyok veszve ezekkel a facebook webmester dolgokkal, ilyen skill-jeim még nincsenek. Régen nem is kellettek. :)

2016. aug. 7. 17:13
 9/9 A kérdező kommentje:

Ilyen a régi, szerintem ez a comment dobozomhoz van


a div nem tudom egyáltalán kell-e, ez a régi v2.5


<div id="fb-root"></div>


<script>(function(d, s, id) {

var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];

if (d.getElementById(id)) return;

js = d.createElement(s); js.id = id;

js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5&appId=XXXXXXXXXXXXXXXXXX";

fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);

}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>



és itt a másik v2.7 verzió, amit most töltöttem le új app id-t kérve, egyáltalán minek egy like gombhoz app id...



<script>

window.fbAsyncInit = function() {

FB.init({

appId : 'XXXXXXXXXXXXXXXX',

xfbml : true,

version : 'v2.7'

});

};


(function(d, s, id){

var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];

if (d.getElementById(id)) {return;}

js = d.createElement(s); js.id = id;

js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js";

fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);

}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

</script>

2016. aug. 7. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!