Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Vps-nél mi számít tiltott...

Vps-nél mi számít tiltott játékszervernek?

Figyelt kérdés
Ha írok egy online multis javascript játékot, az is tiltott?

2016. márc. 8. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Ez milyen vps szolgaltatas? A legtobbet arra, olyan jatekszerverre hasznalod, amire akarod. Ha nem igy van, akkor az kifejezetten le van irva a szabalyzatban.
2016. márc. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Ez fura. A VPS-nek nem az lenne a lényege, hogy arra használod amire csak akarod? Kapsz egy adott teljesítményt/sávszélességet, amiért fizetsz, és azt úgy terheled le, ahogy csak akarod, nem? Vagyis én ilyeneket néztem. Ez kicsit olyan, mintha bérelnél egy autót, de meg lenne szabva, hogy hova mehetsz vele.... :)
2016. márc. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sok helyen an ilyen. Igazabol a tiltas azert van mert nem tul bivaly a szervergep, es ha huzamosabb ideig mindenki terheli akkor csak lassu lesz, igy a tobbi ugyfeluket zavarni fogja. Igy ertelmezd ezt a szabalyt. Kb fix 30-40% cpu hasznalatnal mar tuti utananeznek a szolgaltatonal, hogy mit csinalsz.
2016. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Értem, szóval olyan szolgáltatást értékesít amivel maga sem rendelkezik! Ha én fizetek egy adott teljesítményért szerintem jogosan elvárható lenne, hogy azt 100%-ban kiterhelhessem bármilyen tevékenységgel ami nem törvénybe ütköző. A szolgáltató feladata úgy megadni a korlátokat, hogy ezzel a többi ügyfelet ne károsítsam. Akkor adja meg a 30%-t és kérjen érte kevesebbet. Bár lehet az én felfogásommal van baj.
2016. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

pl. [link]

"A népszerű játékszerverek (pl. Minecraft, Metin2, CoD, CS) futtatása tiltott, hálózati kockázatok miatt. Kivétel abban az esetben kérhető, ha a szerver kizárólag privát használatra szolgál egy szűk körnek vagy a fentiektől eltérő, egyedi fejlesztésű játékról van szó vagy webes, böngésző alapú játékról."


Ez a legtöbb VPS szolgáltatónál így van.

Ha nem is emelik ki konkrétan hogy játék, akkor a VPS terhelése van benne mint korlátozás, amibe a játék szerverek (és pár más szolgáltatás is) megbukik.

VPS -nél azért tiltják, mert osztott szerver, nagyobb kapacitást adnak el mint a gazda szerver.

(Pont úgy mint az internet szolgáltatók, kínálnak 100Mbit -et, de garantál csak 5Mbit, azaz ha mindenki egy időben maximálisan akarná használni akkor csak 5Mbit -re képes a hálózatuk, pl. sokan nem tudják de a szolgáltatók ezért korlátozzák a havi adatforgalmat 300~350GB -ba, ha ezt túlléped 2 egymást követő hónapba, akkor joguk van nettsebességed a garantáltig csökkenteni)

2016. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
wdhun: inkább nem az hogy hova mehetsz vele, hanem hogy mennyivel, vagy is nem versenyezhetsz vele...
2016. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Értem, értem, csak megemészteni nem tudom. Lehet rossz üzletember lennék, de eszembe nem jutna eladni valamit amivel nem is rendelkezem. Az pedig nonszensz, hogy vettem egy szolgáltatást, de igazából csak a 30%-t használhatom.

Ezt az én szememben csak egy hajszál választja el a fedezetlen csekkel történő fizetéssel.


Persze a szolgáltatót is megértem egy bizonyos fokig, hiszen előre befektetni (mikor lehet nem is lesz kihasználva) nem túl gazdaságos. Ugyanakkor ha a terhelés nő, kötelessége lenne az eladott szolgáltatás biztosítása érdekében bővíteni és fejleszteni a rendszert! Szóval ez így átverés.. persze tudom, semmit sem kötelező használni.

2016. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#wdhun, ami most van szerverem, ott azért pl. ment már 100% fölé a processzor használata, gondolom azért mert egyébként nincs nagyon megterhelve, szóval vannak jó dolgok is az osztott szerveres dologban.
2016. márc. 9. 12:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajna ez van, mindig többet adnak el mint ami rendelkezésre áll.

Ennek oka főleg az, hogy osztott terhelés történik.

Azaz nem használja mindenki egyszerre teljes névleges teljesítményt.

pl. Van egy kis internet szolgáltató 1Gbit nettel, és 100 ügyféllel.

Ügyfelek csomagja 100Mbit garantál 10Mbit.

Ha mindenki maximálisan próbálná használná akkor csak 10Mbit -et tudnának biztosítani.

Viszont te haza érsz le töltesz valamit ami pl. 750MByte, amit a maximális sávszéllességgel 1perc letölteni.

Ezután jó ha 2~3Mbit -et használsz átlagosan, ami elegendő szinte mindenre, böngészés, Youtube videó, videó chat, online játék... de van mikor még ennyit se, mert nem nem töltesz minden percet az interneten.


A VPS -ek is ugyan így vannak, fut egy szerveren 50db, amiből ha csak 5 játékot szolgál ki és maximálisan terheli a gépet, a maradék 45 normál használatú teljesítményére hat... és vállnak lassúvá.

Plusz van egy extra dolog amiért a játékokat tiltják, hogy azok az internet hálózatot aránytalanul terhelik, nem sávszélességben, hanem sok nyitott kapcsolatot tartanak fent, ami megnöveli a többi virtuális gép elérését ami ugyan azon a fizikai hálókártyán van.

2016. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha normális VPS-t akarsz, akkor ajánlom a DigitalOcean-t:


[link]



Ez a linket a neten találtam, ezzel regisztráláskor kapsz $10-t, amivel 2 hónapig tudod tesztelni a szolgáltatást.

2016. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!