Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehetne egy webcímet...

Hogyan lehetne egy webcímet átírányitani egy helyi gépen lévő html fájlra, úgy hogy ha a helyi gépen beírom azt az url címet akkor a html fájl nyiljon meg helyette? Például a startlap.hu helyett az én startlap. Html nyíljon meg.

Figyelt kérdés
2016. febr. 14. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

linuxon: [link]


web -> virtualhost

2016. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Kell egy helyi web szerver. Windowson ott a XAMPP ( [link] ) nevű csomag, ami minden szükségeset tartalmaz, Linuxokon meg ott az Apache ( + PHP + MySQL) csomag(ok).


2. Minden startlap.hu oldalra irányuló kérést át kell irányítani a 127.0.0.1 hosztra.

Erre mindegyik operációs rendszerben ott a hosts állomány.

* Linuxokon ez a /etc/ könyvtárban van.

* Windowsban a %WinDir%\System32\Drivers\Etc könyvtárban (a %Windir% általában a C:\Windows mappa, hacsak nem más meghajtóra raktad a Windowst)


Egy ilyet kell felvezetni bele:

127.0.0.1 startlap.hu


[link]


3. Így minden startlap.hu-ra irányuló kérés a webszerverre fog menni, annak is az index állományára (index.html vagy index.php).


Ha startlap.html-re akarod irányítani a kérést, akkor létre kell hozni az index állomány mellé egy startlap,html-t és mellé egy .htaccess állományt, aminek ezt kell tartalmaznia:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} startlap\.hu [NC]

RewriteRule ^(.*)$ startlap.html [NC,QSA]

így minden startlap.hu oldalra irányuló kérés a startlap.html állományra irányul.

2016. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha a webszerveren csak 1 oldalt akarok kicserélni?
2016. febr. 15. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egy adott URL-t akarsz átirányítani a helyi szerveren egy adott oldalra, akkor az átirányítási feltételt kell megváltoztatnod - például:

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^www.startlap.hu/idojaras/$ [NC]

2016. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hanem a valós szerveren lévő 1 oldalt szeretném a sajátomra kicserélni a többi ne változzon?
2016. febr. 15. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:

"hanem a valós szerveren lévő 1 oldalt"

Vagyis egy adott URL-en elérhető oldalt.

Erre szolgál a #4-es hozzászólásomban említett feltétel.

2016. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de most ha beírom hogy startlap bejön a xammp oldala de én csak a startlap.hu/viccek helyett akarom hogy bejöjjön az én oldalam
2016. febr. 15. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!