Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom az én mail...

Hogyan tudom az én mail címemre átirányítani a az üzenet küldő boxot? Valaki, aki ért hozzá, legyen kedves megírni, hogy hova kellene tennem a mail címemet!

Figyelt kérdés

<form id="contact-form" action="#">

<div class="success"> Sikeres üzenetküldés! <strong> Hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot. </strong> </div><fieldset>

<div class="coll-1">

<div>

<div class="form-txt">név:</div><label class="name">

<input type="text"> <span class="error">Hiba. kérlek, ne használj ékezetes betűt!</span>

</label>

<div class="clear"></div></div>

<div>

<div class="form-txt">Telefon:</div><label class="phone">

<input type="tel"> <span class="error">hiba. a helyes formátumra példa: +36301234567</span>

</label>

<div class="clear"></div></div>

<div>

<div class="form-txt">E-mail címed:</div><label class="email">

<input type="email"> <span class="error">hiba. Ez nem e-mail cím.</span><span class="empty">.</span>

</label>

<div class="clear"></div></div></div>

<div class="coll-2">

<div>

<div class="form-txt">üzenet:</div><label class="message">

<textarea>


2016. febr. 10. 11:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ez egy web sablonból álló honlap. A többivel még boldogultam, de ez valahogy nem akar működni! Köszönöm!
2016. febr. 10. 11:10
 2/16 anonim ***** válasza:
De figyelj már, ez önmagában nem fog működni, kellene egy backend mögé, ami feldolgozza az elküldött formot (action="script_ami_elkuldi_a_levelet.php") aztán elküldi a levelet.
2016. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ehhez szerver oldali programozásra van szükség. Készíteni kell egy kis programot valamilyen nyelven, pl.: php, és annak kell elküldenie, a programba kell rakni az e-mail címed.


Például, ha a program "levelkuldes.php", akkor a form-ba az "action"-ba ne az legyen hogy "#", hanem az hogy "levelkuldes.php"

2016. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem használtam, de ez segíthet, biztosítja a szerveroldalt:

[link]

2016. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszit..

Még mindig PHP -t kell hozzá megírni amivel ellenörzöd a FORM adatait, majd ha valied, akkor szépen megformázott email -be elküldöd PHP -val.

Attól függően milyen módon tudsz levelet küldeni hogy sima mail() vagy SMTP -vel...

2016. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Próbáltam php-ban megírni (gugliból vadásztam), de feltöltés után sem működik. Lehet valamilyen oka még azon kívül, hogy bénán írtam meg a php-t?
2016. febr. 10. 13:53
 7/16 anonim ***** válasza:

szerver konfig/limit engedélyek... nem mindig engedik a mail() -t és ha igen limitált mennyi mehet el, illetve sok esetben SPAM -be kerül...

illetve ha szerveren nincs engedve, akkor SMTP -vel lehet, aminél megint lehetnek korlátozások, pl. melyik hostok érhetőek el, milyen porton... és ott is vannak limitek amiket nem szabad elfeledni.

Lényeg hogy kevés az információ ahhoz hogy bármi konkrétumot tudnánk írni.

Kellene a tárhely hogy utána lehessen nézni, ők milyen korlátozásokat alkalmaznak.

2016. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem írd meg hogy milyen tárhelyen próbálod, és másold be pl.: ide a php kódot


[link]


hogy meg tudjuk nézni. Nyilván, a privát adatokat töröld ki belőle.

2016. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Elnázást, hogy ilyen érthetetlen vagyok!


<?php

if (isset ($_POST['neved']) && isset($_POST['email']) && isset($_POST['szoveg']))

{

$kuldo_neve = $_POST['neved'];

$kuldo_email = $_POST['email'];

$kuldo_comment = $_POST['szoveg'];

mail ('e-mailcimed@szolgaltato.hu', 'Üzenet az oldaladrol', "Név: $kuldo_neve Email: $kuldo_email Hozzászólás: $kuldo_comment" . date('d/m/Y H:i:s'), "FROM: $kuldo_email Reply-To: $kuldo_email"); }

else

{

echo ('Nem toltotted ki az osszes mezot');

}

?>


Ebből próbáltam valamit összehozni, de most már nem tudom mit mire kéne lecserélni és a leírásban sem látom. Addig lejutottam, hogy ezt a php-t lementem mondjuk "mail" névre és az action mellé ezt írom be. De ennyi :(

2016. febr. 10. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom egyáltalán milyen szerveren próbálkozol, azt sem tartom kizártnak, hogy egyszerűen két klikket nyomtál a html filera, mindenesetre lehet, hogy négyes válaszával jársz a legjobban.
2016. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!