Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom az én mail...

Hogyan tudom az én mail címemre átirányítani a az üzenet küldő boxot? Valaki, aki ért hozzá, legyen kedves megírni, hogy hova kellene tennem a mail címemet!

Figyelt kérdés

<form id="contact-form" action="#">

<div class="success"> Sikeres üzenetküldés! <strong> Hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot. </strong> </div><fieldset>

<div class="coll-1">

<div>

<div class="form-txt">név:</div><label class="name">

<input type="text"> <span class="error">Hiba. kérlek, ne használj ékezetes betűt!</span>

</label>

<div class="clear"></div></div>

<div>

<div class="form-txt">Telefon:</div><label class="phone">

<input type="tel"> <span class="error">hiba. a helyes formátumra példa: +36301234567</span>

</label>

<div class="clear"></div></div>

<div>

<div class="form-txt">E-mail címed:</div><label class="email">

<input type="email"> <span class="error">hiba. Ez nem e-mail cím.</span><span class="empty">.</span>

</label>

<div class="clear"></div></div></div>

<div class="coll-2">

<div>

<div class="form-txt">üzenet:</div><label class="message">

<textarea>


2016. febr. 10. 11:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy alap dolgok sincsenek meg... :-(

Pár ezerért egy hozzá értő gyorsan megtudja csinálni,

de most elmagyarázni azt is hogy egy FORM hogy müködik, mik kellenek hozzá, és hogy adja át a PHP -nak, aztán hogyan ellenőrizd az egyes mezőket hogy ne tudják SPAM -re felahsználni, vagy hogy hogyan kell karakter kódolást beállítani, esetleg formázott HTML levelet küldeni, aztán hogy szép is legyen AJAX -al lebonyolítani...

ÉS persze ott vannak még a kérdőjeles buktatók, mint a szerver korlátozások.

Lehet nem is használható a mail(), csak SMTP -n fsockopen() -el vagy még jobb eset mikor cURL -be kell lezongorázni.

(utóbbi szerencsére ritka, de volt már hozzá szerencsém)

2016. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

FORM: [link]

POST/GET: [link]

mail(): [link]

PHP-SMTP minta: [link]

Kapcsolat form minta: [link]

2016. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogyha jól látom, maga a form is kuka, mivel eléggé hiányos és gány munka.


Az input mezőknél hiányzik a name="xyz" rész, ami azonosítja az adott input mezőt, és küldéskor a tartalma bekerül a POST tömbbe. Első körben ezeket kellene belerakni.


Utána a php fájlban értelem szerűen ezeket az azonosítókat használni.

Aztán a form action résznél megadni a php fájl nevét.

Ez az alap.

Utána még mehet bele adat szűrés, mezők kitöltésének ellenőrzése, stb.


De egyszerűbb lenne nulláról megírni az egészet (űrlap+php), mint ezzel a két netről szedett, láthatólag nem passzoló kóddal szenvedni.

2016. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Én meg azt hittem, hogy ide-oda behelyettesítem aztán "jónapot"! :D Rábízom valakire ezt a nemes feladatot. :) Köszönöm még egyszer!
2016. febr. 11. 14:25
 15/16 anonim ***** válasza:
2016. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálnom. Nem olyan szép, mint az előző és megközelítőleg sem tud annyi mindent, de működik :)
2016. febr. 15. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!