Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mekkora az igény a webfejleszt...

Mekkora az igény a webfejlesztőkre? Érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul megéri-e a befektetett időt a tanulás , tud webfejlesztőt felszívni a piac, vagy telített már? Nem mozgok ilyen körökben ezért fogalmam sincs, viszont nagyon tetszik a dolog és szeretnék továbbfejlődni, csak nem tudom mennyire van ebben potenciál mint valós bevételi forrás.


Esetleg ha valaki néhány tanácsot tudna adni merre érdemes fejlődni (html, css, php+mysql, javascript-en kívül), esetleg milyen CMS rendszerek vannak amiket érdemes tudni kezelni. Bármilyen infónak örülnék ami segítene belőni az irányt.


2015. dec. 30. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Nagy igény van a » JÓ « webfejlesztőre!

Rengeteg van, kerül ki frissen szinte használhatatlan tudással még felső oktatásbú intézményből is, az OKJ -s képzéseket meg nem is jelzőzöm, és még több aki önmagát jelöli annak mert rájött hogy MS Word -be tud HTML -be menteni, vagy már összekattintott gportál, eoldal -on valamit...


Mi az amit tudni kell a már általad írt alapon felül:

OOP, azaz objektum orientált programozás. CMS rendszerek 90% -a ezt használja, a maradék 10% pedig kevésbé elterjedt procedurális rendszerek.

Illetve ha elakarsz helyezkedni, ismert CMS rendszereket: Joomla, WordPress, Drupal...

Ezek telepítését, főbb modulok, és persze hogy egyedi témát rátudj húzni, testre szabni.

És külön jó pont, ha esetleg pár plugint, modult írni is tudsz hozzá.

És persze ami még elengedhetetlen hogy biztonságosságra figyelj!

A tipikus hibák mint SQL Injektálás, PHP Expolitok ellen szűrd mindig a bejövő adatokat...

Aztán nem árt elsajátítani egy-egy keretrendszert se, pl. Yii


Ezek viszont csak szerver oldali dolgok voltak, most jöjjön a frontend, mert idehaza, sajnos ezt is nagyon rárakják a fejlesztőre.

Pl. Ha kapsz egy PSD -t, azt egy grafikus program segítségével tud webre alkalmas képi elemekre vágni, illetve ahol lehet ott használj CSS(3) -at.

Pl. Egy lekerekített gomb, színes szegély, enyhe színátmenetet, CSS3 -al is meg lehet csinálni.

Azaz csak ott használj képet ahol muszáj, mert pl. egy minta a háttér, vagy logó, esetleg fejléc egy kép...

Sőt ma már egyre jobban elterjednek a videók is, azaz kapsz egy videót, amit legalább 2 felbontáshoz (asztali pc, és mobil/tablet) be kell optimalizálni és beágyazni az oldal hátterébe.

Sőt olyat is kérnek, hogy nézzük a net sebességet, ha mobil azaz lassan töltené be, akkor inkább csak egy kép legyen, ne videó...

Meg rengeteg effekt, ami sokszor nincs is a grafikán, csak leírják, hogy egy jobról/balról beúszó fade efekt, vagy hover eseményre forduljon át a kép, és leírás legyen egy színes hátteren, amit pl. title -be ad meg a képnek...

És mind ezt szépen leprogramozni jQuery -vel.

Ezért is szokták mondani hogy jobb helyeken külön készítik a háttérdogokat (backend), és a frontend a látványi elemeket.


Tehát nem muszály frontend és backend részen is jónak lenned.

DE! Egyiket tud kiválóan, és a másikkal is elboldogulj, legalább annyira hogy apróbb kiegészítés módosítást megtudj csinálni egy kész elemen.

2015. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kielégítő válaszod! :)
2015. dec. 30. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!