Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lenne igény ilyen jellegű...

Lenne igény ilyen jellegű szolgáltatásra?

Figyelt kérdés

Elnézve a félelmetes helyesírási hibákat, valamint különböző stilisztikai hibákat weboldalakon, azon gondolkodom, hogy csinálok egy online lektor irodát.

Blogíróknak, weboldal-üzemeltetőknek, webshop tulajdonosoknak lektorálnám a megírt szövegeiket, plusz szolgáltatásként kínálnám esetleg az oldal felhasználó-barát tesztelését, valamint a téma/tartalom alapján kulcsszavakat ajánlanék.


Hideg-meleg véleményeket szívesen veszek:)



2013. okt. 15. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van ehhez bármilyen végzettséged, hogy egy weblapot lektorálj és statisztikai hibákat javíts? Kulcsszavak ajánlása, weblap tesztelése, igen átfogó témakör.

Ehhez magyar nyelv, webtervező, programozó, statisztikus (matematikus) ágakban nagyon otthon kell lenni.

A blogban lehet, hogy pont ez a szép, ha nem hibátlan, ettől lesz talán kicsit emberi.

2013. okt. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ilyen jellegű papíros végzettségem tulajdonképpen nincs. Az első szakmámból adódóan nagyjából 20 éve helyesírással foglalkozom. Az első szakmám egy egyszerű gyors-és gépírói végzettség, amihez elengedhetetlen a jó helyesírás, stilisztika. Hosszú évek óta hanganyag leiratozás a munkám, ennek is két kritériuma van a gyorsaságon kívül: helyesírás, stilisztika.

A weboldalak iránti érdeklődés a második szakmámból adódik: online-marketing. Nyilván a weboldal programozásban sajnos nem vagyok járatos, és matematikusnak sem készültem...:)

2013. okt. 15. 11:03
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Első a stilisztikát statisztikának olvasta. :)
2013. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kulcsszóra teszel javaslatot egy témában, de ezt valamilyen statisztikai adattal alá kellene támasztani, miért pont az, ehhez kéne némi statisztikai ismeret. Átnézed a lapot, mennyire felhasználóbarát, de nem tudsz javaslatot tenni, hogy oldja meg a kliens, hogy áttekinthetőbb, vonzóbb legyen. Azt mondod, hogy mondjuk ennek a tartalomnak itt kellene megjelennie, mert így jobb, de azt nem mondod meg, hogy ezt hogyan. Ha már átfogó szolgáltatást nyújtasz, az sok mindenre terjedjen ki, ne csak belekapj 1-2 dologba, ezt egy átlag webfejlesztő iroda is megcsinálja.
2013. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam annak, a kulcsszókereséshez statisztika kell, a stilisztikához pedig magyar nyelv:)
2013. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak rosszul írtam, most így visszaolvasva, mert stilisztikai hibát akartam írni, elsőre nem értettem, mire mondod:D
2013. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha ingyé vállalod, akkor biztos.

ha nem, akkor kevésbé...

sajnos ilyenek ezek a magyarok.

inkább legyen, rossz, de ingyé, mint jó.

2013. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon gondolnám:S
2013. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 andreandi válasza:
Korrektor vagyok az egyik internetes lapcsaládnál. Ingyen, pusztán szórakozásból. Persze, fizetésért se lenne rossz...Ha tudtok ilyet, szóljatok!
2013. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Egyrészt engem találtak már meg ilyen szolgáltatást nyújtó "egyetemi hallgatók", akik pár hibára felhívták a figyelmet, és szívesen átnéznék az oldalt. Tehát maga az ötlet már létezik.

Fontos dolog lenne, hogy a weboldalak a helyesírás és a helyes stilisztika útján tanítanák a látogatókat.


A legtöbb cms rendszer igyekszik támogatni a helyesírást alapból a szerkesztő felületen a bejegyzés során, emiatt nem hiszek benne, hogy aki egy blogot ír, az szeretne egy ilyenért fizetni. A weboldalak jelentős része "saját szórakoztatásra" készül, nevezzük nonprofitnak.


De példaként felhozhatnám a kb. 150000 oldalas webáruházam, kíváncsi lennék egy ekkora oldalnak mennyi lenne a költsége, hogy lázba hozzon. Gondolom egy 1 hónapos munkát nem tudnátok pár ezer forintból elvállalni.


Külön megemlíteném még a korábbi hozzászólók által is említett SEO és kulcsszó ajánlási feladatot, ami szintén egy külön szakterület és nem biztos, hogy a helyesírás, a helyes stilisztika lesz a legkifizetődőbb megoldás a jó eredményekhez.


Ezek ellenére biztosan van olyan kellően széles piac, ahol eredményeket lehet elérni és egy sikeres szolgáltatást lehet elérni. Pl. pár oldalas céges weboldalak.


Egyet azonban leszögeznék, hogy én személy szerint a direkt marketingen, SPAM, kéretlen leveleken keresztül bármilyen szolgáltatást figyelmen kívül hagyok.

2013. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!