Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » CMS fejlesztés közben csomagke...

CMS fejlesztés közben csomagkezelés hogyan?

Figyelt kérdés

Haliho! A nagy kérdésem az lenne, hogy saját cms fejlesztése közben a csomag frissítést hogyan oldottátok meg? Konkrétan arra gondolok, hogy írom a cms-t, modulokra bontom, pl hírek kezelése, oldalak, menü kezelő, galéria kezelő stb modul. A nagy kérdésem az, hogy ezek a modulok nyilván nem lehetnek annyira általánosak, hogy mindent lefedjenek, ergó ezekbe bele kell majd nyúlni, a későbbiekben amikor készül a kvázi egyedi oldal. Viszont ha belenyúlok akkor ugye onnantól frissíthetetlenné válik a plugin, hiszen felülírná a módosításokat az, ha egy új verzióval felülírom a régit :X Erre van valakinek valami megoldás ötlete?

(Tehát nem Wordpresst, Joomlat stb használok, a kérdés nem ezekre vonatkozott, hanem egy saját cms rendszert írok, és itt érdekes a pluginok frissítéséhez ez az infó)



2015. nov. 26. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Külön kellene...

Mármint fejlesztesz egy alap motort ami a legtöbb dolgot tartalmazza.

A külső, és egyedi dolgok pedig ettől függetlenül készíted el, és a motor lényegében ahogy a neve is adja, csak azt biztosítja hogy úgy menjen ahogy kell.

A külső, és extrák meg már kiegészítő dolog...


A te esetedben viszont maximum olyant lehet készíteni, ami regex kifejezéssel beazonosítja a fájlban a módosítani kívánt részt, majd cseréled a javítottra.

Viszont ha beleírtál abba amit javítanál, lehet nem fog menni a javítás...

2015. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de nem tudod annyira általánosra megírni ezeket a cuccokat, hogy mindent kielégítsen. Nyilván extendelheted a classokat, felüldefiniálhatod a fv-eket, de ezzel megint csak az van veszélyeztetve, hogy egy későbbi updatetől instabil lesz az egész. Viszont ha nincs update akkor egy idő után ha készült a motorral 40 oldal akkor 40 verzió lesz mindenből.
2015. nov. 26. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet úgy írni, persze akkor előre kell gondolkodni, és aszerint megtervezni.

Nekem is sok egyedi foltozgatás után jutottam oda, hogy hatékonyabb egy ilyen rendszert kidolgozni.

Csak szépen külön kell választanod, a rendszer a motor részt, a modulokat, amik külön-külön telepíthetőek, és a külső meg egyedi dolgokat.


Van egy alap motor, ami a modulokat, funkcióit össze kapcsolja a külsővel és egyedi scriptekkel.

Az alap motort, modulok alap dolgait nem bántod mikor az odalakat készíted, így ezeket tudod majd frissíteni, akár későbbiekben extra elemekkel funkciókkal bővíteni, amit hogy kedve user elér -e, adatbázisban tárolsz.

Mikor frissítesz arra is figyelj, hogy egy adatbázisban új cellák, és sorok is létrejöhettek a korábbi verzióhoz képest.

pl. 0.0.1 még nem tartalmazta a méretek lehetőségét termékeknél, de a 0.0.2 már igen, így azokat is hozzá kell adni az adatbázishoz.


Tudom, sok meló ezt letervezni, de hosszútávon megéri...

2015. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megfelelo egyseges interface es kialakitani a somagok helyet.


Ha vannak hookok, amikre ra lehet csatlakozni, mar kb mindent meg lehet oldani.

De ehhez tenyleg megfeleloen meg kell tervezni a dolgokat.

2015. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!