Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap programozás/készítésből...

Weblap programozás/készítésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
a jövőben nem ezzel szeretnék foglalkozni csupán hobbi szinten érdekel a dolog. a suliban csak a c#-ot tanították, az meg vhogy nem ment. vagy rosszul tanított a tanár vagy nem állt rá az agyam nem tom.
2010. márc. 17. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Meg.
2010. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én megélek belőle. Van aki nem.

Munkával általában meg tudsz élni, ha meg szarul csinálod, legyen az bármi, nem élsz meg belőle. Általánosan ez igaz.

2010. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

egy magyar politikus megél abból a pénzből amit megkeres, pedig szarul csinálja a dolgát. egy kortárs költő viszont lehet akármilyen jó, muszáj külföldi könyveket fordítania, hogy megéljen. de köszi a válaszokat:)

még egy kérdésem lenne. ha szeretnék én is weblapokat készíteni. akkor pontosan milyen tanfolyamot kéne elvégeznem? nézegettem interneten, hogy egy programozó tanfolyamot 80 óra alatt lezavarnak. télleg ilyen egyszerű az egész?

2010. márc. 18. 08:17
 4/16 anonim ***** válasza:

80 órában megtanítják az alapot és tudsz majd egy dinamikus, adatbázisban tárolt "Hello World!"-öt csinálni :)

Na jó... picivel többet :)

Az igazi tanulás majd akkor lesz, amikor egy megrendelést megértesz, átlátod, tudod hogyan kezdj neki és ha elakadnál, akkor tudod hol keresd a megoldást.

Első körben jönnek a HTML oldalak, később JavaScriptes kiegészítések, hogy szebb legyen, majd PHP-MySQL kombináció. Talán belekóstolsz még a Flash-be, ActionScript-be.

2010. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Meg lehet barmibol elni ha jol csinalod. Ha komolyabb doglokat akarsz kesziteni Java alapkon gondolkozz.
2010. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A tanfolyamokat felejtsd el. Ott nem fogsz megtanulni semmit. Ha komolyan gondolod, akkor irány az egyetem. El kell döntened, hogy komolyan csinálni akarod vagy nem. Ugye te sem gondolod komolyan hogy egy 1000 órás tananyagot lezavarnak pár alkalomban és akkor az ugyanaz?
2010. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
természetesen én is hülyeségnek tartottam ezt a 80 órát, de egyetemeken nem láttam ien képzést. csak okj-ban, viszont ha jól tudom egyetem elvégzése után már nem jelentkezhetek okj-s továbbképzésekre. tehát marad ez a szar.
2010. márc. 18. 17:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Most épp fáradt vagyok elolvasni a válaszokat, szóval lehet, hogy már mondták, de azért válaszolok.


Tanárom még tanárkodás mellé havi 1 honlapot szokott készíteni, ami még 200000 plusz pénz.

200000-ből már meg lehet élni rendesen, ha meg még jobban belehúzol még több honlapot csinálsz, még több pénzért.

De amúgy ha valaki szar benne, akkor ez lényegesen kevesebb.

2010. márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha komolyan programozni akarsz akkor irány az egyetem :D:D:D:D:D:D Ezen nagyon jót nevettem:D


Ha matekba akarsz belefulladni akkor irány az egyetem:D Webprogramozóként dolgozom elég rég, és hidd el meg lehet belőle élni, én viszont az autodidakta megoldást javasolnám. Az egyetemen maximum befoltozott seggly*kú gyógyegereket képeznek (az egyetemi programozó képzés 0), az OKJ-s képzések teadélutánként működnek, a "megtanítunk honlapot készíteni 2 óra alatt" tanfolyamok pedig nem érnek semmit.

2010. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Én egyetemen tanultam, és elég jól megtanították az anyagot. Sőt általában a T-online-tól meg egyéb helyekről jöttek el a nagy fejek és velük is konzultálhattunk. Az órákon kívül mindig jött valami egyéni előadó aki plusz órákban az új technológiákat tanította nekünk. Matekom csak 2 évig volt, de nagyban hozzásegített, hogy optimalizálhassam az algoritmusokat amiket a programokhoz kellett írnom. Aki programozónak készül, és belefullad 2 év matek képzésbe...hát szerintem az elég szerencsétlen dolog. Persze lehet autodidakta módon is. De az egyetemmel, jelenleg sok egyéni szoftverem van, dolgozok különböző projekteken másokkal, egy webfejlesztő cégnél dolgozom és köszönhetően az évek alatt felhalmozott kapcsolatoknak elég sok helyről kapok segítséget ha problémába ütközök. Aztán szerinted lehet szar.
2010. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!