Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen laptopot vagyek, ha...

Milyen laptopot vagyek, ha weblapkeszitessel szeretnek foglalkozni?

Figyelt kérdés
Szeretnek weblapokkal foglalkozni, hirkereso es gyujto dinamikus weblapot kesziteni/tettni es uzemeltetni valamint design-nal foglalkozni. Az egyik amit neztem az egy lenovo yoga 500-as volt, intel core procival i5, nvidia videokartya, 1 terra + 8 giga sshdvel sokan emiatt fikazzak a gepet, mert 8G nem eleg, hogy ra rakd az egesz windows-t es hogy gyors is legyen, sokan inkabb a vinyo + ssd parositast mondjak, hogy az a legjobb, strapabirobb megoldas. a boltban a srac ajanlotta a lenovo-t egy pali meg az asus x551-es szeriakat, azt mondta az a leg strapabirobb. Vagy meg mindig sok infos a mac-et ajanlja ilyenekre. Mi a velemenyetek? Tudtok tippet adni?

2015. okt. 18. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A laptopok kijelzője és annak mérete miatt rendes monitorokat szoktak használni, max ha ügyfélhez kell menni, akkor vennéd hasznát a laptopnak.


Ha mindenáron laptop kell, akkor szerintem majd 1-2 év múlva vegyél ha már olyan téren keresel pénzt, hogy legalább az árát visszahozza.

2015. okt. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha designnal is foglalkozol, akkor szukseged lenne egy fullHD (vagy nagyobb), szinhelyes (kalibralt) kijelzore.


Ennek a Y500 is, Mac is megfelel.


Az SSHD nem ugy mukodik, hogy kapsz 8 giga ssd-t es azt szabadon hasznalod. Azt a rendszer kezeli, hogy gyorsabb legyen a diszkrol olvasas, iras. Nem sokkal gyorsabb a HDD-nel, ezert ha megteheted mindenkeppen erdemes kulon ssd-set valassztani. (120giga is eleg, kerettel egyutt 20k korul, cd helyere 15colosokban utolag is akar.)


Amugy en inkabb asztalit ajanlanek, nagyobb meretu monitorokkal. (Termeszetesen ha nem fontos cipelni.)

2015. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az asztali lenne jo, de most (ertheto anyagi okokmiatt) Londonban tanyazok, ide meg az osztott hazba nem szivesen vennek asztali pc-t. Az alap tezis, hogy laptop kell, mert a 7 eves HP-m behalt es a regi nokiamon ( c3-00) irok most is vagy a konyvtarban napi egy oras kartyam van! Nem surgos, mert szeretek olvasni, de azert csak konyebb lenne. Nekem tetszik a yoga 500 de itt is valamelyikotok, azt irta, hogy jobb a kulon ssd-s megoldas, akkor szerintetek keruljem a lenovo-t? A currys.co.uk weboldalon nezelodok, mert az megbizhato bolt. Ha re vetnetek tekinteteteket es elmondanatok, hogy szerintetek melyik eri meg legjobban. Vagy ne nezzek semmit, hanem legyen Mac, mert az allitolag erre full jo, csak nem akartam annyit kiadni, bar ha mar az asus x551 700 font egy mac meg 900 akkor az mar nem sok vizet zavar! Tudnatok tipusokat mondani ( mac rol pl miert jo, vagy rossz az aran felul es windows alapu gepekrol!) koszi mindenkinek az epito jellegu hozzaszolasokat!
2015. okt. 18. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Felesleges MAC-et venned, főleg ha anyagiak miatt vagy kinn. Elég egy 150-200 ezer Ft körüli 17,3"-os is. Ha meg beindulnak a dolgok akkor majd lecseréled komolyabbra. Nincs baj a Lenovo márkával, ha nem vigyázol rá, akkor egyik sem strapabíró. Akár kódolásról, akár designról van szó, nem lesz kényelmes a kisméretű kijelző (13-14)
2015. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 A munkahelyem miatt a kódok 80%-át laptopot írom, konkrétan egyáltalán haladnék laptop nélkül.
2015. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és 35.000 Ft-ot költöttem laptopra, és 2 éve használom.
2015. okt. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!