Miért van még mindig elterjedve az Adobe Flash Player, ha nem biztonságos és, ha jobbára csak a baj van vele?
Rendszeresen olvasom a hírekben, hogy szinte minden kiadott Flash Player frissítésnél adódik valami kritikus hiba. Például: [link]
Érdekelne, hogy miért alkalmazzák még mindig széles körben a Flash Player-t, ha elavult, nem biztonságos technika? Miért nem állnak át weboldalak HTML5-re – ami 2010 óta bőven fejlődött –, mint például a YouTube?
Kompatibilitási okokból.
HTML5 -el szinte már minden flash dolog megoldható.
De sokan használnak még régi böngészőt ami ezeket nem tudja.
Illetve a flash -ez képest a HTML5+Canvas erőforrás igényesebb, főleg régebbi gépeken, ahol nincs hozzá még hardveres támogatás.
És ahogy előttem is írták, meglévő flash alkalmazást átírni extra költség.
(+ azért még mindig nincs mindenre tökéletes minden böngészőben egységesen működő megoldás, főleg a speciális Videó hívás funkciók esetén)
A Flash-t nem csak videólejátszásra és animációk írására lehet használni. Igazából ez csak egy kis - de nagyon elterjedt - szelete a flashnek.
Rengeteg flash alapú böngészős játék és alkalmazás van, amit nem, vagy nagyon nagy extra költség árán lehetne csak átírni valódi webalkalmazássá. Idővel persze eltűnik majd a flash, de ez egy hosszú folyamat. Gondolj bele: van aki még mindig a Windows XP-re esküszik, pedig 14 éve 2001-ben jött ki, és már támogatása sincs.
(jelenleg a flash a legjobb, a többi alternatíva, csak izmosabb gépeken, ahol megfelelő a hardveres gyorsítási lehetőségek, azok amik a flashben már 1 évtizede natívan benne van.
persze 10 év múlva, már nem lesz kérdés, mert akkor használt PC -k 90% -a könnyedén tudni fogja...)
HTML5 != WebGL, ami játékokhoz kell ha flash -t ki akarjuk váltani.
A Flash OpenGL -t használ hardveres gyorsításra, ami 20 éves VGA is tud.
Ha HTML5 -ben szeretnél játékot készíteni, akkor WebGL -kel, amit már kevesebb VGA tud. (Ma kapható összes, de ~5 évesek nem feltétlen)
Plusz ott van még egy apróság, hogy ez a technológia igaz 2 éve elég jól támogatott már böngészőkbe, de még mindig jelentős eltérések vannak.
(Ennek is köszönhetik mikor saját tesztjük -ben 10~20× -os sebességgel rávernek a többi böngészőre, csak épp azért mert több funkció nem érhető el, ami a többit lassítja, így adott tesztben jobb, de tudásban gyengébb lehet, persze ez minden böngészőre igaz, így egy játékot lehetne aztán optimalizálni külön-külön a népszerűbb böngészőkre...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!