Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy szoktátok megoldani,...

Hogy szoktátok megoldani, hogy egy felhasználó választhasson a saját képeiből, amikor bejegyzést készít?

Figyelt kérdés

ckeditort használok, és csináltam egy ablakot, amiből át lehet húzni a képeket, mikor képet illeszt be. De az ablakban a thumnailek és azok forrásai vannak. hogy lehetne megoldani hogy ne a thumbnail forrását illessze be, hanem az eredeti képet?


először azt csináltam hogy az ondrag eventkor megváltoztattam a forrást, de akkor a megragadott elemnél már nem változott, csak az eredetinél. (persze nyilván a ondrag event eleve nem jó, mert az folyamatosan fut)


de a legeslegtutibb az lenne, hogy ha a beszúrt képhez az alt szöveget is kitöltené az adatbázisból.



2015. aug. 29. 16:59
 1/2 uno20001 ***** válasza:

Nem ismerem a CKEditor működését; esetleg a képkiválasztós oldalra az eredeti képeket ágyazhatnád be, vagy pedig az „ondrop” eseménnyel tudnál valamit kezdeni.


Például a bélyegkép tartalmazhatna egy „data-orig-url” (és plusz akár egy „data-alt”) attribútumot és az alapján összeraknál egy új „img” elemet, amely az eredeti képet tartalmazza a megfelelő „alt” attribútummal.


Bár nem tudom, hogy az utóbbi lehetséges-e, mivelhogy nem ismerem a CKEditort.


[link]

[link]

2015. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmi megoldásra gondoltam én is, csak fogalmam sincs hogy hol kéne belenyúlni a ckeditor forráskódjába hogy működjön. Esetleg tudsz egyszerűbb wysiwyg editort, amit szeretsz és valamilyen sinten manipulálható? :)
2015. aug. 31. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!