Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Videómegosztó oldalt készítés?

Videómegosztó oldalt készítés?

Figyelt kérdés
Csak pár kérdésre szeretnék választ kapni. Kigugliztam már pár dolgot, de nem tudom hogy pl a worldpressel lehet e ilyen típusú oldalt létrehozni. Csak azért worldpress, mert ez tűnik egyszerűnek. Paypal-os utalással .com-os oldalon. Lehetséges ezt egyszerűen megoldani? Több videó lenne fennt az oldalon és utalás után letölthető a videó. Meg tudnám ezt oldani könnyen saját magam? Esetleg worldpressel? A válaszokat előre is köszönöm.

#honlap #weboldal #weblap #videós oldal #megosztó oldal.
2015. aug. 18. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Könnyen biztos nem. Programozási tudás nélkül meg 10000% hogy nem.
2015. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Egyébként a worldpress jó erre? vagy azt már mással kellene csinálni?
2015. aug. 18. 14:19
 3/17 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem hogy minek akarsz saját oldalt? Ott van a youtube, priváttá teszed a videót, és csak annak adsz hozzáférést aki fizet.
2015. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
18+ lenne rajta, amit nem tudok, hogy a youtube engedi e. Másrészt így hogyan reklámozom? honnan fogják tudni mi van a privát videókban? Arról nem is beszélve, hogy így kifizet egy bizonyos összeget és az összes videót megnézi onnantól. Nekem ez így nem az igazi. Elég nagy az értéke, de ha már eleve annyit kérek el ami sok, nem fizet senki ugyebár. Vagy rosszúl gondolok valamit?
2015. aug. 18. 15:05
 5/17 anonim válasza:

Ez úgy kezdődik, hogy van pár milla kezdőtőkéd, melyből megveszed a szerver gépet, saccperkb 300.000HUF. Aztán a hosting, havi 45-50ezer. Aztán bekonfigoltatod valakivel a szervert, mondjuk elvállalja valaki neked a rendszergazdai feladatokat olcsón havi bruttó 180 ezerért. Aztán megiratod a honlapot en bloc 100 ezer. Majd a marketingköltségek, ha ügyes vagy, havi pár ezerből kijön. Ha filmstúdiók videóit is akarod sugározni, akkor jogdíjat kell fizetned.

Sokat spórolhatsz azzal, ha neves stúdiók promóciós videóit is felpakolod az oldaladra. Ha egy-két reklámot elhelyezel a videókban, vagy a honlapon, azzal is jön vissza pár forint.

Mindehhez persze számlaképesnek kell lenned, egyéni vállalkozó, adószámos magánszemély, bt, kft, akármi.

2015. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szervert bérelni nem olcsóbb? A hosting nem értem mi, utánanéztem de nem tudom, de ez tuti kell. Szerverkonfig csak akkor kell ha szervergépet veszek gondolom.. Honlap megiratás oké. Marketing oké. Csak saját videó lenne rajta és Én töltök fel, semmi extra. Így azért szerintem jobban nézne ki.. A rendszergazdai feladatokat Én csinálnám. Egyszerűen nehezemre esik elhinni, hogy ha ezek megvannak így ahogy leírtam, nincs egy szoftver amivel napi 1-2 videót feltöltenék és beállítanám az oldalra és ez olyan bonyolult lenne. Vagy igen?
2015. aug. 18. 16:20
 7/17 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy ezt, ebben a formában meg tudjam magam valósítani magam, milyen programnyelvet kellene tanulnom?
2015. aug. 18. 16:27
 8/17 anonim válasza:

Első körben el kellene dönteni, hogy hány felhasználót szeretnél kiszolgáni párhuzamosan, azaz hányan nézhetik egyszerre a videóid. Egy? Tíz? Száz? Ezer? Ehhez mérten kell megválasztani a szervergép konfigurációt, és a kapcsolati szávszélességet. A szerverbérlés (hosting) alatt te arra gondolsz, hogy bérelsz egy gépet egy szerverteremben. Én arra, hogy te magad állítod össze a gépet, mert így a célnak megfelelő konfigot tudsz összerakni. A bérelt gépek mellé általában elég kicsi tárhelyet adnak, 100-200 GB, ami neked elég hamar szűkössé válhat.

Te tudod, mennyi videót szeretnél feltölteni a jövőben. Ha nincs szó többről, mint konstans 4-5 film, akkor elég lehet egy pár GB-os tárhely is, gyors kapcsolattal. Ez esetben nincs bonyolult dolgod, letöltöd mondjuk a jw playert, megtanulod használni, egy kis HTML-t is tanulsz mellé, és kész. Erre elég a wordpress is, abba be lehet ágyazni a videólejátszót.

Ha komolyabban akarod csinálni, vagy szeretnél a jövőben fejlődni, akkor jön képbe a sajátgépes hosting. Kell maga a gép, nyilván ismerned kell a hardverkonfigurációt, mi mire jó, mire van szükséged pontosan, stb. Kell a gépre egy oprendszer, mondjuk egy Linux. Ha nem ismered, meg kell tanulnod, vagy megcsináltatod mással. Kell egy webszerver, pl. Apache. Ha nem ismered, meg kell tanulnod, vagy megcsináltatod mással. Kell egyy szerver oldali scriptnyelv, pl. PHP, és adatbáziskezelés, pl. MySQL. Ha nem ismered, meg kell tanulnod, vagy megcsináltatod mással. Kell HTML, Javascript. Ha nem ismered, meg kell tanulnod, vagy megcsináltatod mással. El kell döntened, milyen formátumban akarod streamelni a videókat. Lehet Flash, vagy pl. H264. A videókat konvertálásához kell egy encoder, mondjuk FFmpeg. Ezt be kell állítani a rendszerhez. Mindezeket össze kell rakni, el kell készíteni a honlap backend-frontend oldalát, megtervezni a designt asztali gépre, mobilra, és már csak látogatókat kell szerezned.

2015. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi Hidden! írtam privátban.
2015. aug. 18. 19:14
 10/17 anonim ***** válasza:
Viccnek jó volt az ötlet.
2015. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!