Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan működikk, és mi az MVC?

Hogyan működikk, és mi az MVC?

Figyelt kérdés
Utána olvastam pár helyen, demég mindig nem tiszta, hogy mikor van szükség rá, és, hogy mmire használják.

2015. aug. 15. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig ez nem olyan rossz leírás:

[link]

2015. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mikor van szükség rá, mikor használják? Engem nem a kínai Wikipédia szöveg érdekel.
2015. aug. 15. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az MVC az a Model-View-Controller rövidítése. A lényege, hogy az oldal 3 logikai réteg mentén épül fel. Van a model ami kvázi az adatok kezelését reprezentálja, általában ez azt takarja, hogy a model -be írod azokat a dolgokat amik adatbázis kezeléssel kapcsolatosak. A View -be nem raksz semmiféle működéssel kapcsolatos kódot, csak és kizárólag a html templatet, és a kiíratásokat. A középső réteg a Controller, ami pedig a modelekből lekérdezi az adatokat, majd odaadja a view -nek, hogy jelenítse meg.

Ennél persze összetettebb a dolog, de nagyvonalakban ennyi.


Ez így baromi homályos, nem is biztos, hogy átment. Sokkal több értelme van letölteni pl egy Laravel -t (ez talán a legegyszerűbb PHP MVC keretrendszer), és végignyomni néhány tutorialt hozzá, hogy megértsd.


Gyakorlatilag már szinte minden weblaphoz MVC-t használnak, egyszerűen azért mert így a kód egységesebb, áttekinthetőbb, és pl a teljes template lecserélhető a működéssel kapcsolatos kódok bizgálása nélkül. Nem véletlen, hogy a php állashirdetések 90% -ban ott figyel, hogy "valamilyen mvc keretrendszer ismerete".


Ha bele akarsz vágni akkor én a Laravelt ajánlom mert az a legegyszerűbb, de a Yii is egész barátságos, de semmiképpen se a Symfony -t mert az elsőre sok lesz.


Youtubeon az MVC témához hirtelen ezt találtam neked:

https://www.youtube.com/watch?v=9HbZhXq8DOg

2015. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, erre vártam, ment a zöld pipa!! :)
2015. aug. 15. 22:01

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!