Webshop felépítés az alapokról, hogyan kezdjem, mire figyeljek?
Egyetértek, őszintén, MOST felejtsd el.
De tudod mit, próbálok összeszedni pár gondolatot, hogy én hogy állnék neki, most PHP-s vonalról:
Első körben az alap, hogy mindenhol vagy pdo vagy msqli van minimum, prepared statementekkel, esetleg ha nem akarok teljesen tökön lőni magad, akkor nem a nulláról állsz neki, hanem feláldozol egy kis "rugalmasságot" és teljesítményt és egy frameworkkel (én személy szerint inkább valami micro frameworkkel, vagy composerből összerántott kis kiinduló rendszerrel kezdenék) kezdesz.
Ha már composer érdemes lehet a kiegészítő csomagokat csak ezzel felpakolni, szóval remélem alap, hogy ismered és használod.
De máris előre szaladtam, mert első és legfontosabb leülnék és összeszedném, hogy mi kell. Termékeket miként akarom kategorizálni, mennyire akarom tudni skálázni a dolgokat, esetleg sok cucc esetén lehet alá kell még dobni egy elastic search-öt, de a támogatás hozzá mindenképpen jó lenne.
Akkor hol és miként lehet szétosztani a rendszert, milyen esetleges backend folyamatokat/daemonokat lehet vagy kell beiktatni, hol lehet még tovább optimalizálni 1-1 message queue-val.
Ami egy tényleg profi, nagy webshophoz kellene, ismeret és technológia az:
PHP OOP, unit tesztelés, integration tesztelés (amúgy ezekre sem árt egy kis kényelmes rendszert összerántani, hogy hogyan csinálsz db teszteket), Redis a cacheléshez vagy memcache, bár előbb okosabb, valamilyen message queue (pl RabbitMQ), mert terhelés mellett bizony számít, valamilyen error tracking rendszer, pl Errbit vagy Sentry, mert kézzel kihalászni nem túl jó ezeket a logokból külön.
Ja és ha már van egy ilyen komplex rendszer nem árt megoldani a deployolást sem, amire ezerféle megoldás van a chef-től kezdve.
De maradjunk most a realitások talaján és ne próbáljunk több millió userre tervezni.
Kelleni fog egy MySQL szerver, PHP, valami framework esetleg (ezekben többnyire cachelés már van/bekapcsolható).
A biztonságra figyelj, már mondtam prepared statementek, a kimenetet mindig escapeld, jelszavakat minimum sha512-ben, de inkább bcrypt-ben.
Plusz a composert megtartanám a fenti listából még.
Fejleszteni vagy használni kívánod a webshopot? Ha fejlesztő vagy, akkor nem tudok tanácsot adni.
Mezei felhasználóként viszont szerintem érdemesebb bérelned, és ha már annyira előrejutottál, hogy felismered a bérelt áruház korlátait, akkor nekiláthatsz egy saját webshop felépítéséhez. Ha ennél részletesebb információt kérsz, írj privátba.
Üdv
Bucimaci49
Felejtsd el ezt a PHP meg HTML, JAVA, stb programming baromsagot. Vannak webszerkeszto programok amivel el tudod kezdeni es semmifele programming tudas nem kell. (zilch). Ingyenesek is vannak. Van a Wordpress ami ugyan CMS, de nagyon konnyu vele dolgozni.
Elkezded es ha tenyleg erdekel akkor ha valamit nem ertessz, az interneten megkeresed. (google, bing, Yahoo, stb)
Webshop=ot konnyu csinalni. Fenttartani nehez. Ha a 20-ik oldalon van senki nem fogja nezni. ha az 5-ik oldalon van seni ne fogja nezni. ha nem az elso oldalon van a google-ba hogy mindenki lassa, akkor sok mindent kell hogy olvassal es megtanuld hogy legyen az elso oldalon a weblapod. Ha?? Az a sikere minden weblapnak. Az elso oldal.
Te mikor keresel valamit olvasod az 5-ik 10-ik oldalt? vagy meg elotte maskepp keresel ra?? Na, gondolkozz el es uccu neki. Jo szerencset.
Höhö, ez jó.
Tudományok rovatba is nyomhatsz olyan kérdést, hogy "Házi atomerőmű felépítés az alapokról, hogyan kezdjem, mire figyeljek?" ! :-D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!