Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php vs. NodeJS vs. Ruby vs. Java?

Php vs. NodeJS vs. Ruby vs. Java?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye és hátránya ?
2015. máj. 31. 11:48
 1/5 Drone007 ***** válasza:
69%

Php - elterjedt, népszerű, fejlődő, de scriptelési hiányosságok és következetlenségek vannak benne.


Node.js - kevéssé elterjedt, önmagában nem sokat ér (igen, persze, a fejlesztői ezért elküldenének melegebb éghajlatra), kell hozzá valamilyen szerveroldali scriptnyelv, hogy igazán sokoldalú legyen.


Ruby - egyetlen keretrendszerhez fejlesztették ki (ruby on rails), szerintem halódó próbálkozás, nem alternatívája a php-nek.


Java - elsősorban nem webfejlesztéshez használják. Erőforrás-zabáló, robusztus kód, sok sokkal jobb alternatívája van, de elég aktív nyelv. Szerintem sokat lehetne rajta javítani, ha a fejlesztők kicsit nekiállnának az optimalizálásának (bár ennyire nem értek hozzá).

2015. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Ez a "Java lassú, erőforrászabáló" csupán városi legenda. Semmivel sem lassabb egy jól megírt Java kód, mint egy hasonlóan jól megírt, teszem azt C++ kód.
2015. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A PHP-nak hatalmas előnye, hogy a webszerverek 99.999999%-án elérhető, míg a NodeJS-hez és Javahoz szervert kell bérelned és a Ruby támogatottsága sem verdesi az eget.


PHP - gyengén típusos (van, aki ezt nem szereti) scriptnyelv, rengeteg kész kódot találhatsz a neten hozzá, nem kell újból feltalálni a melegvizet.


node.js - JavaScript nyelven kell fejleszteni (van, aki ezt nem szereti), az egész rendszer aszinkron (az adatbázisműveletek is), így event-driven megközelítéssel kell hozzáállni (=teljesen más, mint a PHP pl.)


Ruby - őt nem ismerem, így nem alkotnék róla véleményt


Java - rengeteg (tényleg) dologra használható, rengeteg kész osztállyal rendelkezik. Gyakorlatilag mindenre van kész megoldása, csak össze kell legózni az elemeket. Weboldalakhoz nem nagyon szokás használni (de erre is lehet), sokkal inkább enterprise szoftverekhez használják (és ugye mobil fejlesztésekhez).

2015. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PHP de kóder! ***** válasza:

Ez a "Java lassú, erőforrászabáló" csupán városi legenda. Semmivel sem lassabb egy jól megírt Java kód, mint egy hasonlóan jól megírt, teszem azt C++ kód.


akkor kerdezz meg olyat is, aki tud programozni

2015. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aikiboxer válasza:
100%

PHP -- könnyű megtanulni, nagyon sokan csinálják, emiatt jól dokumentált. Sok jó framework van fent hozzá. A mai PHP már elég gyors. Nagyon olcsó a hosting, könnyű webtárhelyet találni. Hátrànya: a munkaerőpiac telített vele.


Node.js -- trendi, nagyvállalatok is ezt tolják. Könnyű tanulni, ugyanazt a nyelvet használod a kliens- és szerver oldalon is (TypeScript vagy JavaScript). Hátránya: nehezebb hosting lehetőséget találni, munkalehetőséget is, mivel kevésbé elterjedt. Ha nem egyszerű weboldalt, hanem valamilyen webalkalmazást, chat szervert stb fejlesztesz akkor ez a jó választás.


Ruby on Rails -- jól összerakott, átgondolt rendszer, kicsit egzotikus nyelv. Ezt is sokan tolják és nyomul a nagyvállalati szektorban is.


Java -- maga a nyelv egy hatalmas dög, jelenleg a #1 nyelv megelőzve a C-t. A nyelv bonyolult és jól meg kell tanulni. A legjobb webes framework jelenleg a Play!, ez mindent visz. A java iszonyat gyors és nagyon jól bírja a terhelést nagy forgalmú oldalaknál. De a fejlesztés lassabb benne a nyelv bonyolultsága miatt. És hostingot sem annyira egyszerű találni mint PHP-hoz.


Még egy lehetőség: Python/Django. Kb ua mint a Ruby on Rails.

2015. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!