Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok Dreamweaver...

Hogyan tudok Dreamweaver 2014-ben olyan CSS stílust létrehozni, amelyet tudok más bekezdésre is vonatkoztatni?

Figyelt kérdés
Nem rétem, hogyan működnem az új verzióban a CSS stílusok. A régebbiekben volt egy olyan fül, hogy CSS style, most már csak olyan van, hogy CSS designer. A korábbi verziókban a CSS style-nál volt egy plusz gomb, ahol hozzá tudtam adni új CSS stílust. Most van a selector menü, ahol szintén hozzá tudok adni új CSS stílust, de nem tudom, hogyan lehet azt a stílust, amit létrehozok, új bekezdésekre vonatkoztatni. Ha csinálok egy "nemtudommiasz@rvan" stílust a selector-nál, ott beállítom az értékeket, akkor hogyan tudom a bekezdéseket a "nemtudommiasz@rvan" bekezdés stílusára állítani? Fel nem tudom fogni, hogyan működik a dolog...

2015. márc. 31. 14:26
 1/4 Drone007 ***** válasza:

A meg akarod tanulni hogyan működnek a css stílusok, akkor sürgősen felejtsd el a dreamweavert. És kezd el tanulni a html és css használatát. Tutoriálok, és alapok:

[link]

[link]

Használj normális kódszerkesztőt (notepad++, sublimetext, vim, coda), kerüld messzire a wysiwyg szerkesztőket, mert csak elbutítanak.


Sok sikert!

2015. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, van html könyvem, és tanulom is, de az alapvető formázásokat tuti nem fogom beírogatni kézzel, mert egy örökkévalóság. Egyébként a Dreamweaver azért tetszik, mert egyben tudom kezelni a teljes honlapot.
2015. márc. 31. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy látom, már elbutított a Dreamweaver.

El kell, hogy keserítselek, de amit Dreamweaverrel csinálsz az kókányolás.

Ha normálisan megtanulod a CSS-t és HTML-t, akkor látni fogod, hogy nem kell minden formázást külön-külön begépelned. A CSS-t pont azért hozták létre, hogy a stílus elkülönüljön a tartalomtól ezzel leegyszerűsítve a munkát (vagyis, hogy te is megértsd, kevesebbet keljen gépelned és átláthatóbb legyen a kód, mivel nem kell mindent HTML-ben formáznod).

2015. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Fel nem tudom fogni, hogyan működik a dolog..."


-Na, ez a baj látod, -itt van az eb elhantolva.

2015. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!