Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az ingyenes weboldalaknak mik...

Az ingyenes weboldalaknak mik a hátrányai egy olcsó weboldallal szemben? Mondjuk a reklám és domainen felül. Keresők valóban nem nagyon látják?

Figyelt kérdés
ingyen weboldal, hátrány
2015. jan. 12. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy ultra gagyi.

Mit jelent az "olcsó weboldal"?

2015. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pl. olcsoweboldal.hu, xls.hu, weblapolcson.eu, stb. Kinézetben az ő referenciáik se sokkal jobbak, mint néhány ingyenes weboldal készítő portál. Valami különbség csak van, ha fizetnek érte. Na ezek a különbségek érdekelnének
2015. jan. 12. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a külcsínyben van az ördög feltétlenül, hanem a backend részen, tehát a rendszer, amit a megrendelő vagy a felhasználó nem lát... Plus support, stb.
2015. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

pl. ingyen kapsz (olcsó) weboldalt, valamilyen más szolgáltatás mellé. (pl. bérelsz webtárhelyet, ami önmagában lehet nem olcsó)

Míg olcsó weboldalnál te minimális összeget fizetsz, hogy a saját fejlesztett rendszerüket, és egy egyszerűbb grafikával össze dobjanak neked egy weboldalt.


Miben jobb mint az össze kattintós oldalak!?

Nem neked kell weblap külsejének elkészítésével bajlódni, max a tartalmat szerkeszted. (szövegét)

Mi pl. nem egy lomha free CMS -t rakunk alá, hanem direkt ilyenekre tetvezett rendszert...

2015. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja'h és nincsenek mindenféle reklámokkal tele.
2015. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Drone007 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Úgy érzem kicsit fogalomzavarban vagy. Kicsit megvilágítom a dolgokat (remélem sikerül).


Az ingyenes honlapszerkesztést kínáló weboldalak (ucoz, mlap, gportal) olyan rendszerrel dolgoznak, ami egyrészt - legalább részben - kötött designt és eszközkészletet tartalmaz. Ezeken az oldalakon a saját magad által bevitt tartalmon kívül semmi sem a tiéd, sőt még a felvitt tartalmakat is cenzúrázhatja ill. tilthatja néhány oldal. Ezek az oldalak egy un. aldomain-en helyezik el a tartalmat, ami az ő oldalukon keresztül nyílik meg, így minden oldalnyitásnál őket reklámozod. Sok helyen ezen felül az oldal tetején vagy láblécében megtalálható az oldalukra mutató link, reklám banner, ami teljes mértékben az ő tulajdonuk, semmilyen beleszólásod nem lehet benne, hogy látható-e. Persze vannak pénzes lehetőségek, amik ezt eltüntethetik.


Az ingyenes tárhelyet adó honlapok (atw, ultraweb, hostinger) csak a tárhelyterületet és egy kisebb adatbázis-területet biztosítanak a honlap számára. Az ilyen tárhelyeken ugyanakkor időnként komoly korlátozások vannak. Főleg ami a szerveroldali - főleg php - programok használatát illeti. Többnyire ők is aldomaineken osztják ki a hozzáférést. Ezen felül fontos hátrányuk, hogy bár saját weboldalt is fel lehet tölteni a tárhelyre, de ehhez igen minimális erőforrást biztosítanak (szervergép cpu, ram, sávszélesség). Ezért az ilyen tárhelyen elhelyezett oldalak egy nagyobb terhelés (napi 1-200 látogató) esetén már összeomlanak.


Így már talán érthető, hogy a saját domain bérlése, és egy fizetős tárhely használata mennyivel kifizetődőbb, főleg egy céges vagy üzleti weboldal számára. A tárhelyszolgáltató fizetős tárhely esetén supportot és adatmentést kínál. Az erőforrások sokkal nagyobbak, és a szerveroldali programozás sincs korlátozva.

Persze tárhely és tárhely között is van különbség. Vannak drágább megoldások, un. VPS tárhelyek, illetve néhány szolgáltató saját szerver elhelyezését is lehetővé teszi (szerverhoszting). Egy saját vagy virtuális szerveren már akár saját programokat is futtathatunk, amelyeket a honlapunk használhat a funkcióihoz.


A szoftveres oldal megint egy más tészta. Az első részben említett weboldalösszekattintgató honlapok ezt is ingyen adják (nyilván korlátozásokkal), a többi tárhelyen saját weboldalt tölthetünk fel, amelyet elkésszíttetünk egy céggel, megírjuk magunk, vagy ingyenes tartalomkezelő rendszert (wordpress, drupal, joomla, ...) telepítünk a tárhelyre. Az utóbbi megoldás céges/üzleti szinten ismét csak nem a legjobb dolog, hiszen ezeknek a megoldásoknak is korlátaik, illetve biztonsági problémái lehetnek.


A keresőmarketing szempontjából egyáltalán nem lehet kijelenteni kerek-perec, hogy egy aldomaines oldalt nehezebben talál meg a google mint egy saját domaint, de az utóbbi esetben saját tárhely és honlap esetén sokkal könnyebb elérni jó helyezést, mint egy gagyi gportálos vagy mlapos förmedvénnyel.


Sok sikert!

2015. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha meglátok egy ingyenes weboldalt akkor meg is lesz a véleményem a cégről akinek nincs ÉVI 10000 forintja egy webtárhelyre és a saját domainra. Az ilyenekben sajnos elvből nem tudok megbízni. Ugyanez áll az igénytelen gagyi honlapok tulajdonosaira is. Ma már egy csomó tartalomkezelő van amivel egy kisebb cég simán készíthet normálisan kinéző honlapot normális tárhelyre.

A gportal, mindenkilapja stb... szerintem pontosan arra jó, hogy a gyerekek megcsinálják rajta a százezredik kutyákért/lovakért/sztárokért rajongó oldalt. Komoly cég ilyen helyen nem tervez, magát járatná le vele.

2015. jan. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!