Az oldalunk. Hú-Vál készítettem egy veblapot és az lenne vele a problémám hogy nem látszik sem az uzenőfal sem pedig a szavazás amit elindítottam. Mit tegyek?
Javítsd meg. Látatlanban bővebb tanácsra ne nagyon számíts. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd: „Nem megy az autóm, mit tegyek?”.
(És nem ártana megtanulni magyarul írni, ha már weblapot – így W-vel – készítesz.)
*Az oldalunk. Hú-Vál készítettem egy...*
Ez meg mi a fa/*szom mondat, beszélni magyar?
Mi az a Hú-Vál?
Sajnos pont a problémád megoldásához nem jutottunk közelebb. De ha már ilyen offtopic irányba kanyarodtunk:
1. Telefonról is lehet helyesen írni. Odafigyelés kérdése az egész. A honlapkészítés – meg úgy a programozás – olyan műfaj, ahol nem lehet hibázni. Ha mondjuk egy <strong> tag-et <sotrng>-nak írsz, már nem úgy működik, ahogy elgondoltad. A holnapkészítés precizitásra nevel. Ha ez nincs meg benned minden téren, akkor a honlapkészítés közben sem lesz meg. Ha azt a fél perc odafigyelést nem adod meg a potenciális válaszolóknak, hogy ellenőrizd a kérdésed szövegét elküldés előtt, akkor eléggé önző dolog elvárni a válaszolótól, hogy ő fél percnél többet foglalkozzon a kérdéseddel.
2. Nem muszáj telefonról írni. Gondolom nem telefonnal csinálod a honlapot, van neked számítógéped is. Tedd fel onnan a kérdést, és akkor kisebb eséllyel futsz ilyen hibába.
3. „HA MEG ENNYIRE KÖTÖSZKÖDNI akarunk, a láttatlanban 2 t-vel írják”
Csupa nagybetűvel írni elég modortalanság, gondolom ezt te is tudod. A látatlant egy t-vel írják. A szótő a lát ige. Lásd: [link]
Ellenben a kötözködni szót z-vel írják és nem sz-szel. Köt → kötöz → kötözködik. A kötöszködés a kötösz igéből származna, ilyen ige meg nincs.
A helyesírás nem csak a precizitás miatt várható el. Te egy tartalmat készítesz, amit – reményeid szerint – nem egy és nem két ember fog olvasni. Itt követelmény, hogy tudj helyesen írni. Természetesen senki nem tud 100%-ig helyesen írni, te is hibázhatsz, ismerhetsz valamit rosszul, és véletlenül is becsúszhat egy-egy hiba. De nem ekkora szarvashibák és nem ilyen mennyiségben. Lehet persze helyesírási hibák tömkelegével rendelkező honlapot, újságot, könyvet is csinálni, csak hát az annyit is fog érni, függetlenül attól, hogy mennyit dolgoztál a nem szöveges részekkel. Maradjunk annyiban, hogy aki nem tud helyesen írni, az ne akarjon se honlapot, se könyvet, se újságot készíteni, mert ezeknél ez alapfeltétel. Vagy ha mégis, akkor köszönje meg, hogy a hibára felhívták a figyelmét és javítsa, és ne védeni próbálja azt, ami nem védhető.
Ennyit az offtopic vitáról. Én szívesen leszek a vitapartnered, elvitatkozhatunk a nyelvtan rejtelmeiről, de ha a kérdésedre is választ akarsz kapni, ahhoz több információ kell. Mondjuk legcélszerűbb belinkelni a honlap címét, abból láthatnánk a kódot, és lenne esély rá, hogy kiszúrjuk, hogy hol a hiba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!