Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Jquery-ben van egy problémám....

Jquery-ben van egy problémám. A felugró ablak működik, de az oldalon belül semmilyen más linket nem tudok megnyitni. Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor a html bármely részére kattintok, eltűnjön a megnyitott popup és működjenek a linkek?

Figyelt kérdés

Készítettem az <a> tagon belül egy felugró ablakot, de az a problémám, hogy az oldalon egy másik linket meg nem tudok megnyitni. Itt a kód:


JAVASCRIPT:

<script type="text/javascript">

$(function() {

$('#impresszumlink').click(function() {

$('#imprintbox').toggle();

return false;

});

$('html').click(function(evt) {

$('#imprintbox').hide();

return false;

});

$('#imprintbox').click(function() {

$('#imprintbox').show();

return false;

});


});

</script>


HTML:

<a href="#" id="impresszumlink">

<div id="szegely">

<div id="impresszum">

<span id="impresszumszoveg">

Impresszum </span>

</div>

</div>

</a>



2014. dec. 26. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
onclick
2014. dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az javascript, Jquery-ben nincs onclick, de akkor megcsinálhatom javascriptel is. Akkor az kéne, hogy ha a html-en belül kattintok valahova akkor eltűnik a div.
2014. dec. 26. 00:43
 3/5 anonim ***** válasza:

> Az javascript, Jquery-ben nincs onclick


Ne őrjítsél már meg, a jQuery egy JavaScript library. És van benne onclick.


$('selector').click(function(){});

vagy

$('selector').on('click', function(){});

2014. dec. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Drone007 ***** válasza:

#3 jelen esetben a két megoldás ugyanazt csinálja...


Az <a> tagen belüli linkek nem is fognak működni, hiszen a szülő funkció fog érvényesülni mindig.

Egyébként felesleges <a> tagként szerepeltetni az #impresszumlink dobozt. Nyugodtan legyen <div>.


Az #imprintbox nem tudom hogy néz ki (css), de ha kitakarja a teljes oldal tartalmát (h100%, w100%, pos fixed), akkor nyilván nem fogsz tudni más linket is használni, amíg az aktív.

2014. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Én pontosan tudom, hogy ugyanazt csinálják, próbáltam a Kérdezőnek is átadni ezt az információt. Lehet, éjjel, félkómásan nem sikerült ezt megfelelőképp körülírnom.
2014. dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!