Hogy érdemes front-end keretrendszereket használni?
Sok helyen feltétel valamilyen keretrendszer használata, pl. Bootstrap, Foundation. De nekem valahogy nem jönnek be. Pontosabban azon belül az előre elkészített elemek, mint pl. a gombok, menü, alap színek, stb... Ha én nem az alap stílust akarom használni, akkor hogy csináljam? Írjam felül az alap kinézetet, vagy ilyenkor elég ha csak a grid rendszert használom belőlük? Azért nem nagyon jó, hogy felül írom, mert úgy lassúbb lesz a betöltés. De pl. a tab, alert, accordion és a többi JS-es elem jó benne, csak ezeknek is van alap kinézete, ezeket is szintén felül kell írni(?)...
Ti mit tanácsoltok?
Szerintem inkább próbáld ki, egy saját projectben mit tudnak ezek a keretrendszerek, mert a spekuláció ezen nem segít.
Alapvetően ezek a rendszerek feltételeznek egy haladó szintű html/css/js tudást, ezért nem szabad úgy elkezdeni a használatukat, hogy nem vagy tisztában vele mit is csinálnak.
Nem is tudom láttam-e már olyan oldalt, amit mondjuk bottstrappal készítettek, hogy meghagyták az alap bootstrap design-t. Nyilvánvalóan ezek a keretrendszerek alapok, amiket használat közben módosítanod KELL, hiszen a saját projectedhez kell igazítani. Ez többnyire a css módosítását jelenti, de időnként bele kell nyúlni a javascript részekbe is. Az, hogy ettől lassabb lenne a betöltés az butaság.
Ahhoz hogy megismerd használnod kell. És ha egy munkahelyen feltétel az adott keretrendszer használata, akkor tessék rá időt szánni hogy megismerd - még ha neked "nem is jönnek be" -, ha szeretnél ott dolgozni.
Ilyesmit, hogy "csinálok egy másik css-t, ami az előzőt felülírja" nem csinálunk.
Egyrészt mert nem illendő, másrészt mert ostobaság, harmadrészt pedig azért, mert számos hibát okozhat, ha nem fedsz le minden módosítást.
A bootstrap nem véletlenül kezdi azzal a stíluslapjainak sorát, hogy reset.
Hogy érted azt, hogy nem tudod frissíteni? Nincs kezed, vagy billentyűzeted? Nem tudod a későbbiekben megnyitni azt a css fájlt? Vagy úgy gondolod, hogy az újabb verziónál csak bemásolod a css-t a helyére és kész vagy?
A webfejlesztés nem fájlok másolgatásából áll. Ha egyedivé teszed a rendszeredet, akkor azt megfelelően karban is kell tartani.
Ha Wordpress témát csinálok, akkor se nyúlok a Wordpress-hez, hanem csak csinálok fájlokat a témához, így magát a Wordpress-t tudja frissíteni az ügyfél is bármikor.
De ha átírom a Bootstrap fájljait, akkor minden frissítéskor a CSS-eket is át kell írni. De fél év múlva nem biztos, hogy mindenre emlékezni fogok, hogy mit módosítottam, úgyhogy annak a keresése nem valami kényelmes...
A wordpress egy tartalomkezelő rendszer, ami modulárisan épül fel.
A Bootstrap pedig egy html/css/js keretrendszer (frontendnek azért nem hívnám mégse).
A két dolog nagyon távol van egymástól.
Mondjuk úgy: az egyik - wp - egy kész önmagában működő rendszer, a másik meg egy eszköz, hogy létrehozhass egy működő rendszert. Nagyságrendileg nem egy súlycsoport.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!