Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nincs localhost/phpmyadminom?

Nincs localhost/phpmyadminom?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már 2 hónapja szeretném megoldani, de nem tudom hogyan. Eltűnt a localhost/phpmyadmin-om. Hogyan oldjam meg? Mindent letöltöttem már.. Wamppserver, Xamppserver, PHPMyAdmin-t is, de semmi. Egy nagy fehér kép jelenik meg. Mit tegyek? (Win 7 64bit)


Előre is köszönöm!



2014. aug. 26. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
a pdo csak az oop-vel kompatibilis, a kérdező pedig nem valószínű, oop-ben írja a dolgait
2014. aug. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy a pdo-t is lehet procedurálisan, de nincs jelentősége, mivel semmi nem tiltja hogy a procedurális programozás és az oop keveredjen. :)
2014. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Drone007 ***** válasza:
#11 na ez most jó nagy baromság volt. Már elnézést...
2014. aug. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13

az alábbi cikk szerint a pdo-t csak oop-nél lehet használni

[link]

2014. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14 Tényleg, most már rémlik hogy én is olvastam a cikket, csak rosszul emlékeztem rá, de egészen pontosan az a mondat butaság hogy "a pdo csak az oop-vel kompatibilis."


Pl. simán lehetne olyan függvényeket írni, melyek a pdo osztályok procedurális használatát teszi lehetővé. Én pl azt írok, csak az konkrétan egy újabb osztály, így objektumként hívom meg. de ugyanúgy függvény.

2014. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
elnézést a megtévesztő/félrevezető fogalmazásért
2014. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Drone007 ***** válasza:

Azért azt tisztázzuk, hogy mit is jelent az, hogy a PDO (Php Data Object) csak objektum alapú apival rendelkezik.


Az objektum orientált programozás egy módszertan. Keretein belül ugyanúgy alkalmazhatók sima mysql függvények, mint PDO vagy objektum alapú mysqli. De ugyanez fordítva is igaz. Ha alapvetően nem objektum orientáltan készít valaki weboldalt, attól még használhat class-okat, objektum alapú rendszereket (pl PDO-t). Itt nincs olyan, hogy inkompatibilis a két módszer.


A PDO-nál egyszerűen arról beszélünk, hogy a PDO szilárdan objektum alapú megközelítéssel rendelkezik, függvényei nem hívhatóak meg egyszerű procedúrákként, mint a mysql függvények, hanem CSAK objektumként kezelhető (ahogyan a nevében is benne van)

2014. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Drone007, ez tökéletesen igaz, de én valami ilyesmire gondoltam:


<?php


function pdo_connect($host,$user,$password,$mysqli_database){

return(new pdo("mysql:host=".$host.";dbname=".$database,$user,$password);

}


function pdo_query($connection,$query){

$set = $connection -> prepare($query);

$set -> execute();

return($set -> fetchAll();

}



$connection = pdo_connect("localhost","joska","12345","allatok");


$result = pdo_query($connection,"SELECT * FROM gilisztak"){


}

?>

2014. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csak az utolsó két kapcsos zárójel nem kell nyilván. :)
2014. aug. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Drone007 ***** válasza:

Persze, saját függvényeket mindig lehet írni. Csak hát minek... :)

Ez olyan, mintha azt mondanám, igen van autóm, de inkább úgy utazom vidékre, hogy felpakolom az autót a vonatra.

Egyszerűbb elsajátítani a PDO gondolkodásmódját, mint ragaszkodni a jól bevált de elavult módszerekhez. Főleg, ha rájön az ember, hogy miért is objektum alapú ez a megközelítés, és ez mennyivel átláthatóbbá teszi az adatbázisok kezelését.

2014. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!