Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Gyorsabb a HTML fájlban body...

Gyorsabb a HTML fájlban body végén szereplő javascipt kód betöltési sebessége, mintha külön fájlba tenném?

Figyelt kérdés

2014. aug. 8. 22:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A return false funkcitót még nem ismertem eddig.


Köszönöm a válaszokat, ezen dolgozok még ma pár órát, este talán már tudok eredményt felmutatni.

2014. aug. 9. 13:27
 12/19 A kérdező kommentje:

Bonyolultabb, mint gondoltam, mert a különböző menükre használt javascriptes formázások, nem használhatók úgy hogy, ha a fájlban nincs ott a formázandó elem.

Pl: ha a főmenü szélessége: document.gedElementById("főmenü")=sreen.availWidth*0.72+"px";

Ha az "oneletrajz"-os szélesség mellette szerepel, de nincs a html fájlban az önéletrajz id-je, akkor nem fut le a javascript kód.

2014. aug. 10. 11:31
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer gyorsabb. Viszont mivel MINDEN oldalletöltés után ott lesz a forráskódban ezért minden alkalommal le kell töltenie a szerverről a böngészőnek, végigfutni a html-en, lerenderelni a domot, aztán kiszedni a javascript kódot, és futtatni.

Ezzel szemben ha külön fájlban van akkor 1szer lassabban tölt be néhány miliseccel (észrevehetetlen idő), de utána legközelebb már nem tölti le a szerverről, hanem magának félrerakja a cachebe, onnan szedi elő ami sokkal gyorsabb mint ha letöltené. Emiatt (is) jobban megéri külön fájlba tartani a javascript kódod.


Lassulás abban az esetben lehet ha nagyon sok a kívülről beinklúdolt js (facebook, meg goolge meg twitter meg anyamkinja amilyen vackokkal szokas mostansag telerakni az oldalt).


Ha google chrome -t használsz akkor az f12-t megnyomva előjön a fejlesztői konzol, ott meg tudod nézni h konkrétan mi okozza a lassulást az oldaladon. Kizárt, hogy az h a javascript külön fájlban van :D

2014. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást, ezzel azt is megtudtam, hogy ha változtatok a js-ben valamit akkor azt átkell nevezzem.


F12-es gombot megnyomva, hogyan tudom kikövetkeztetni a lassulás okat?

2014. aug. 11. 11:03
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem kell átnevezni, csak must-revalidate headert állítani.
2014. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ezt a head részben "must-revalidate"-tel mindig újratölti a js fájlokat?


Nem találtam rá meghatározást, csak annyit, hogy ez nem engedi a cache-t:

<meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache, no-store, must-revalidate" />

2014. aug. 11. 12:37
 17/19 anonim ***** válasza:
Jaja, neked ezt kell beletenni, ha változtatsz, és nem csak te nézed az oldalt (olyankor elég letiltani a gyorsítótárazást nálad).
2014. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#7-es hozzászóláshoz írok:

Sajnos nem működik ez a load-os dolog, mivel nem veszi át a más Html fájlokból újonnan betöltött 'content' értékeket, mint pl azok magasságát, amit javascript-ben feldolgoznék.

Tudnék szűrni nyomott menüre is, de ez sem ad megoldást.

2014. aug. 11. 16:18
 19/19 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem működik ez a load-os dolog, mivel nem veszi át a más Html fájlokból újonnan betöltött 'content' értékeket, mint pl azok magasságát, amit javascript-ben feldolgoznék. "

Szerintem túlbonyolítod az egészet.


Csináld meg először az oldalt szmpla HTML+CSS használatával (mondjuk fix, 960 pixel szélességűre), majd erre az egészre pakold rá a Javascriptet - először az menüpont animált váltását, az oldaltöltést, majd a lightboxot és végül a reszponzív oldalkialakítást.

2014. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!