Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerveren elküldi az e-mailt?

Krisz2 kérdése:

Szerveren elküldi az e-mailt?

Figyelt kérdés
Készítettem egy weboldalt ahol van egy contacts rész. Itt lehetőség van emailt küldeni viszont mikor teszteltem az e-mail nem ment el. Utána néztem és megtudtam, hogy be kellene állítani valamit meg ilyenek. A kérdésem, hogy ha kész lesz és bérelek egy szervert ott működni fog vagy külön kell jelezni a szerver host felé?

2014. júl. 7. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A PHP mail() függvényét használod?

Szerintem a szolgáltatót (tárhely) kérdezd meg, mielőtt előfizetsz.

Régen az egyik ingyenesnél bohóckodtam vele, ott napi 10 vagy 20 volt engedélyezve.

2014. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lakossági internet esetében a szolgáltatók blokkolják az SMTP szerver működtetésének lehetőségét.

Ha bérelsz egy szervert akkor magadnak kell telepíteni és konfigurálni. (VPS esetén is)

Webtárhely esetén, ahol előre telepítve és beállítva van szerver, ott legtöbbször a sima mail() függvénnyel is megy, de pár szolgáltatónál SMTP -s levél küldés kell, arra pedig a phpmaillert szokták használni.

Persze ha nagy mágus vagy írhatsz magad is egy kisebb fsockopen() -el működő levélküldőt.

2014. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagy mágus :P sima mail ()-t használom de akkor majd megkérdezem mielőtt kibérlem, köszönöm a válaszokat
2014. júl. 7. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!