Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha Wamp szerveren futtatok...

Ha Wamp szerveren futtatok egy weblapot, vagy weboldalt, akkor hogy tudom azt megnyitni LAN-ra, hogy az összes a hálózaton lévő gép számára elérhető legyen?

Figyelt kérdés
Már próbáltam egy két dolgot, de nem megy, állítólag az online állapotba helyezéssel elérhetőnek kellene lennie a 127.0.0.1 cím alatt, de mégse elérhető.

2013. nov. 27. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 127.0.0.1-ás cím mindig a te saját, lokális géped.


Vagyis ha beírod az A gépen, akkor az A gépet fogja visszaadni, ha beírod a B gépen, akkor a B-t stb...


Nézd meg a saját IP címedet és azt írd be a LAN-on a többi gépen, akkor fogják látni. (Amennyiben a tűzfalad ezt engedi!)

2013. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A 127.0.0.1 az a 'localhost', vagyis mindig a saját számítógép elérése. A 192.168... IP-címedet kell megtudnod, és a többieknek ezt kell beírniuk a böngészőbe, pl [link] . Elméletileg Windows alatt működik a http://gépnév/ elérés is.
2013. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rendben, eddig megvan, viszont egyik gépen se jön be arra hivatkozva, hogy nincs engedélyük.


Azt írja másik gépen, hogy:

"Forbidden


You don't have permission to acess / on this server"


Most mit tegyek?

2013. nov. 27. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Csekkold a szerver beállításokat.

(.htaccess és hasonlók.)

2013. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na, most néztem kicsit jobban bele ebbe a Wamp serverbe és módosítanom kellett egy sort a "httpd.conf" file-ban:

Erről:

# onlineoffline tag - don't remove

Order Deny,Allow

Deny from all

Allow from 127.0.0.1

Allow from ::1

Allow from localhost


Erre:

# onlineoffline tag - don't remove

Order Deny,Allow

Allow from all

Allow from 127.0.0.1

Allow from ::1

Allow from localhost


Most csak annyi a probléma, hogy más gépeken szó szerint darabokba jön át, a grafikus elemek nem jelennek meg, pedig mindent úgy csináltam ahogy kell.

2013. nov. 27. 21:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Erre tud valaki megoldást?
2013. nov. 27. 21:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez a 3 sor tök fölösleges:

Allow from 127.0.0.1

Allow from ::1

Allow from localhost


A hibát pedig elég sok dolog okozhatja, ellenőrizd a böngészőben, hogy rendesen megkapja-e az adott fájlokat (css, javascript stb...), nem kap-e azokra 404-es hibát.

2013. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy fölösleges, de mivel nekem még új ezért még teljesen ki nem puhatolom az egészet, addig csak azt módosítok rajta amit kell.



Ami a megjelenést illeti, valamiért a böngésző tényleg nem kapja meg a dolgokat, de hogy miért azt még nem tudom.

Egyébként egy IPB-t üzemeltem be, szépen be is állítgattam meg minden, persze mindez saját gépről, másikról épp hogy behozza, de semmilyen más aloldalt nem óhajt betölteni, csak még nem tudom hogy miért nem.

2013. nov. 27. 22:07
 9/12 A kérdező kommentje:
Remélem van valami ötletetek, mert jelenleg nekem nincs.
2013. nov. 27. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Így a konfiguráció pontos ismerete nélkül mi is csak a sötétben tapogatózunk.

Nem toltad el valahol a címzéseket? Pl beadtad, hogy a 127.0.0.-án van az oldal és a rendszer van olyan hülye, hogy mindenhol ezt használja?

2013. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!