Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerinted kik lehettek azok a...

Szerinted kik lehettek azok a botcsinálta webfejlesztők, akik a Jófogás.hu apróhirdetési portált ennyire elrontották?

Figyelt kérdés

Úgy megbántam, hogy regisztráltam ott, mint a kutya, amely kilencet kölykedzett.

Oké, hogy ingyenes, de olcsó húsnak ennyire híg legyen a leve?

Kezdjük azzal, hogy:

1. Ha 3 három hónap után lejár a hirdetésed, értesítést kapsz, blla-bla, hogy esetleg újítsd meg. Ez is okés, de ha mondjuk 20 hirdetésed jár le azon a napon (ez könnyen előfordulhat akkor, ha például könyveket hirdetsz), akkor 20 értesítőt kapsz, és külön-külön tudod megújítani a hirdetéseidet. Az OLX.hu ezt szépen megoldotta, az aznap lejárt hirdetések egy kattintással megújíthatók.

2. Egy másik dolog, amit az OLX.hu szépen megoldott, de a Jófogás.hu erre (sem) volt képes: a hirdetési lapok dinamikussága. Mindjárt elmagyarázom: tegyük fel, hogy feladsz 20 hirdetést (szintén könyvek), telefonszámmal. Nos, a normális az lenne, hogy a telefonszámot a profillapon adja meg az ember, és esetleg az egyes hirdetéseknél állíthatja be, hogy megjelenjen-e vagy sem. A Jófogásnál, ha egy hirdetésnél megadtad a telefonszámot, onnan vésővel-kalapáccsal is csak nehezen tudod kiszedni. Mikor van erre szükség? Például, ha szeretnéd, hogy a telefonszámod megjelenjen a hirdetéseid alatt, mellett, amíg belföldön vagy, de külföldi tartózkodás esetén (pl. arra a két hétre, amíg elmentél nyaralni), nem szeretnéd – a magas roaming-díjak miatt, pl. – megjelentetni a telefonszámod. Nos, egy normális programozó – mint említettem – ezt úgy oldja meg, hogy a felhasználó csak a profillapján megadja vagy nem adja meg a telefonszámát, és a hirdetései dinamikusan onnan jelenítik meg vagy sem. Ennyi!

Én, őszintén szólva, a Jófogás.hu programozóját visszaküldeném a suliba, és egyben minimum 4 évre eltiltanám a szakma gyakorlásától.



2014. jún. 19. 09:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
O, ha csak irónia, akkor sztornó, nem szóltam.
2014. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%

Egyébként attól hogy nincs mindenkinek okostelefonja, még be lehetne építeni egy ilyen szolgáltatást, mint ahogy mobil oldal is van sok helyen, pedig azt sem használja mindenki.


Az adatvédelemmel ugyanez a helyzet, nyilván nem kötelező egy szolgáltatás használata. (Gps)



Lássuk be, ezt most bnézted

2014. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

Ja látom sztornó:)


Bár szerintem jó ötlet.

2014. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

"Az adatvédelemmel ugyanez a helyzet, nyilván nem kötelező egy szolgáltatás használata. (Gps) "

Viszont egy indokot ad arra, hogy ne építsenek bele ilyet alapértelmezetten/bekapcsolva, pláne ne folyamatos lejelentésre (a'la Nagy Testvér).

2014. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Mint írtam, beállítástól függően. Meg nem arról van szó hogy a honlapra ki van írva hogy "külföldön vagyok, rámold ki a lakást" hanem egyszerűen nem jelenik meg a telefonszám.


Tudom, aki korábban felírta a számod egy papírra azt a hívást nem lehet kivédeni, mint ahogy a szomszéd Marcsi néniét sem. Ez egy szolgáltatás, php-ban 3 sor, gondolom x-code-ban sem lesz sokkal több.

2014. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egyedül:

www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5603934-mit-szoltok-hozza-hogy-az-olx-es-a-jofogashu-mint-a-2-legnagyobb-hazai-aprohi

2014. jún. 20. 06:22
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
Legalább a választásokból megtanulhattad volna hogy attól hogy többen vagytok egy véleményen, még lehet hülyeség. :)
2014. jún. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 karesz01 ***** válasza:
76%

A (KAPCSOLAT) gombot azért teszik ki minden weboldalon ,

hogy az oldalt (REGISZTRÁLT és NEM REGISZTRÁLT) használok ,

eltudják küldeni észrevételeiket , fejlesztési javaslatokat ,

és más problémás ügyekben is kapcsolatba tudjanak lépni az adott weboldallal .


Amíg ezt nem teszed(teszi meg) valaki , addig nem tudnak segíteni vagy az oldalt fejleszteni se tudják !!!


Használd a (KAPCSOLAT) gombot írd le nekik a problémádat az oldallal kapcsolatban .

(!!!ELŐSZÖR IS TUDJANAK RÓLA !!!)


Utána lehet várni , ha nem történik változás , használhatod szabadon és önkéntesen a (PROFILOD TÖRLÉSE) gombot .


Használj más oldalt , ami ez irányú szükségleteidet kielégíti !!!


---

Nem vagy egyedül , ő neki is ugyanaz a válasz , amit fentebb olvastál !!!


---

Amennyiben a (KAPCSOLAT) gombot nem használtad(használtátok) ,

és nem tudattad(tudatátok) egyszer sem az oldallal a problémát(problémátokat) ,

ez csak egy oldal lejáratása !!!


---

Milyen érdekes ezen az oldalon , jobb alsó sarkában is ott olvasható :


---- Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu ----


---

ENNYI!!!

2014. jún. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

@karesz01

Annyi meg a bambi!

Hát, mi vagyok én: az ingyenes tesztelőjük?

(Na, jó, az is igaz, hogy én ingyen használom az oldalukat. :-)

2014. jún. 21. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!