Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kompozer hivatkozás használata...

Kompozer hivatkozás használata hogyan?

Figyelt kérdés

Most csinálok ilyet előszőr, és le szeretném ellenőrizni h a hivatkozásaim jól vannak beállítva, h tudjak lépkedni a weboldalam menüjében.


néztem ezt a relatív hivatkozást, lényege az h 1 máppába legyen minden file-om, minden html elmentett cuccom. Ha rámegyek a megtekintésre, és rámegyek vmelyik menümre akkor kiírja h az oldal nem található. Pedig ugyan oda mentettem, elvileg mutatnia kéne a másik elmentett html-t(net kapcsolat nélkül is, ha jól tudom) vmit elrontok csak nem tudom mit. Előre is köszönöm a segítséget.


[link]

itt van is rá egy példa a 8. feladat... bár nekem még nem sikerült, de erről beszélek, csak ő nem kompozerrel csinálja :S



2014. ápr. 25. 17:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Végül sikerült megoldanom, köszi mindenkitől a segítséget !!


Csak hivatkozásnál kihagytam h "html"

meg csak jól kell elmenteni (1 mappába mindent) és akkor jól működik minden :)

2014. ápr. 25. 19:18
 2/5 Lajos54 ***** válasza:

A relatív hivatkozás lényege nem az, hogy egy mappában legyen a linket (hivatkozást) tartalmazó oldal és a cél oldal, hanem az, hogy az elérési utakban (URL-ben)csak a gyökérmappától kezdve szerepel, de azért pontosan. Tehát, ha nem relatív hivatkozást állítasz be, a te gépeden működik a dolog, de ha az egészet átviszed egy másik gépre, ott már nem.

A kipróbáláshoz pedig ne a megtekintést válaszd, hanem nyisd meg azt az oldalt egy böngészőben, amelyikben a hivatkozás szerepel.

Nem ismerem a szerkezetét a "majdani" weblapodnak, de valamit biztosan nem jól csinálsz. Pedig a KompoZer segítségével nem nehéz jó hivatkozásokat létrehozni, csak oda kell figyelni a használatára, és persze arra, hogy mit hova, miként mentesz.

2014. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

:)


Azt a kijelentésedet, hogy "egy mappában legyen minden", azért vizsgáld felül :D

2014. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
miért nem ott van? :)
2014. ápr. 26. 16:54
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

A honlap részeit nyugodtan lehet több mappában is elhelyezni, úgy, hogy minél áttekinthetőbb legyen (mondjuk fél-egy év múlva is, ha majd valamit például változtatni akarsz). Sőt, egymásba ágyazott mappák is lehetnek.

Az igaz, hogy az egészet célszerű egyet fő mappába tenni, mármint a szerkesztéskor, de ha feltöltöd egy tárhelyre, akkor magát a mappát nem kell, csak a tartalmát.

Csak arra kell ügyelni, hogy a hivatkozásokban pontosan legyenek az elérési utak beírva. De ebben éppen a KompoZer nagy segítséget ad, később pedig, ha gyakran nézegeted a forráskódot, úgy is megszokod, megtanulod.

Tételezzük fel, hogy a nyitó oldalról (ami ugye mindig index.html néven van elmentve) egy link mutat (például a menüből) a "hirek" nevezetű (persze idézőjelek nélkül) mappában lévő "legujabb" nevű mappában elhelyezett "elsooldal.html" oldalra. Ekkor az elérési út így néz ki:

"hirek/legujabb/elsooldal.html"

Ha viszont erről a bizonyos "első oldal"-ról vissza akarsz térni az nyitólapra, az így néz ki:

"../../index.html"

Persze az idézőjelek ezeknél is elhagyandók, csak a jobb elkülönítés miatt írtam ide.

Itt, a másodikban a ../ azt jelenti, hogy egy mappaszinttel vissza kell lépni. Ha egymásba ágyazott mappáink vannak, mint itt a példában, akkor ../../ szerepel a fájl neve előtt, mert kettő mappaszinttel megyünk vissza.

Kicsit talán bonyolultnak tűnik elsőre, de éppen ebben nagyon jól segít a KompoZer, beírja helyetted az elérési utat, ha megfelelően használod:

Először kijelölöd azt a sort az oldalon, ami lényegében a hivatkozás lesz, majd belépsz a menüsorból a Beszúrás-Hivatkozás pontba, a megjelenő ablakban (a képen láthatod)

[link]

a kis tallózás gombra kattintva megkeresed azt a fájt, ahova a hivatkozásnak mutatnia kell és kijelölöd, a szükséges szöveg (maga a hivatkozás) automatikusan beíródik.

2014. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!