Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kívülre mutató link megjelölés...

Kívülre mutató link megjelölése PHP-val?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresek egy külső linkek megjelölésére alkalmas szkriptet, azt hiszem tutorial.hu-n akadtam egyszer egyre, de akkor nem kellett, most meg hiába néztem végig a kódolás részt, nem találom. Ha esetleg valakinek el van mentve könyvjelzőbe, vagy tudja mi a pontos neve, legyen szíves ossza meg velem.



#php #external link #külső hivatkozás megjelölés
2013. aug. 29. 14:09
 1/6 uno20001 ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan?
2013. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tudom ugyanarra gondolunk-e, de ha azt szueretnéd, hogy pl. egy külső linknek más legyen a színe, azt a funkciót nem tudom, de el lehet készíteni:

készítegy egy link nevű funkciót mondjuk 2 vagy 3 paraméterrel (hová mutat, mi legyen a szövege,és esetleg hogy új lapon legyen-e). ez szétszedné a linket, és ellenőrzi, hogy szerepel-e benne az oldaladneve.hu vagy akármelyik oldal, és if-fel, ha van benne, akkor <a href=".$link.">".htmlspecialchars($szoveg)."</a> ha nincs,ugyanígy, csak beraksz még egy színformázást ahhoz amelyiknél van.

A túlbuzgó webfejlesztők meg ne kössenek bele a kódomba, mert csak irányt akartam mutatni, nem a helyessége a lényeg (tudom hogy van benne hiba)

2013. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszotokat.

#1: [link]

#2: ilyesmire gondoltam. Utólag kicsit agyaltam, inkább Javascript, vagy Jquery lesz ez, nem php, pedig nekem php rémlett.

Keresgéltem google-el, ezt találtam:

[link]


De nem boldogulok vele.

Az index <head>-jébe betettem ezt:

<link rel="stylesheet" href="inc/modules/external_links/style.css"



Majd szintén a head-be a szkript elérését is, de nem történik semmi változás.

<script src="inc/modules/external_links/jquery.external.links.js" type="text/javascript"></script>


Áttettem a szkript elérését a body-ba is, ott sem történik semmi.

Mit is kell ezzel kezdeni? Leírás nincs hozzá, a benne hivatkozott weboldalon.

2013. aug. 30. 14:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy nézem úgy működik ez a script is, ahogy felvázoltad a megírását. A mintavételezett linket bekéri, majd feldarabolja ls megvizsgálja, hogy mi a domainje. A nem sjaátra mutatót pedig kiemeli egy kis képpel, és új ablakban nyitja meg.
2013. aug. 30. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy látom ez egy jQuery plugin. Ne felejtsd el magát a jQuery-t is beinclude-olni.
2013. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Áhá, köszönöm! Sikerült :)

Nem tudtam, hogy külön kell Jquery-t is inklúdolni, bár logikus, mitől tudna többet, mint egy sima JS, ha nincs mögötte semmi plusz...

De amit eddig használtam JQ- nem kért ilyet, gondolom abba be van integrálva ez a metódus.

2013. aug. 30. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!