Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerül egy olyan...

Mennyibe kerül egy olyan weboldal elkészítése, mint például a gyakorikerdesek.hu?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha egy fórumozásra alkalmas dinamikus weboldalt szeretnék csináltatni.

Mennyibe kerül később ennek a havi karbantartása és milyen tényezőktől függ ez?

Persze nyilvánvalóan kevesebb tartalommal, mint amennyi itt van...


2014. márc. 3. 21:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 3. 21:09
 2/16 anonim ***** válasza:
Itt a tartalmat mi készítsük viszont egy erős adatbázis kezelő szükségeltetik a többi már csak a kitartó lelkesedésen viszont ismerek valakit aki konkrét árakat is tud mondani
2014. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

akkor miért válaszoltál ha te nem tudod a választ?

(ennyi erővel tőlem is meg lehet kérdezni :) )

2014. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

azért mert ez egy kicsit összetett

lehet 10 000 Ft és lehet 100 000 Ft is nyilván ha 20 ember regizik be az nem kíván annyi figyelmet és karbantartást mint pl.egy 200 000 létszám


Ahol pl moderátorokat is fizetni kell (vagy haverok?!)

2014. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

mint írták lehet 10 és 100 ezer, de akár 1 milla is.

10 egy ingyenes fórum motor, csak domain és pici tárhely.

100 egy egyszerűbb fórum megtervezése, lekódolása (szebb külsővel)

1 milla pedig, mikor ehhez már jelentős sebesség optimalizálás is tartozik, marketing (rádiós hirdetés, plakátolás...)

Havi költsége is eszerint változik, ha csak 1-2 haver használja, akkor 1 doboz sörből meg van a havi díja.

Ha picit többen használják (haverok, haverjai is), akkor 1 doboz cigi árából.

(ezeknél a reklám bevétel konvergál a nullával)

Ha komoly használatú tehát állandóan van fent 100-1000 ember, akkor már moderátor, saját szerver, rendszer gizda... szóval úgy 100 körül jön ki még baráti áron is.

2014. márc. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
saját szerver és rendszergazda minek? (nem kötekszek, csak nem tudom mihez kellene)
2014. márc. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ma 11:53

értesz hozzá mert énnbnem

2014. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én olyan 300 körül bevállalnám a gyk megírását. A cég ahol dolgozok olyan 3-4.000.000 körül. Ugyanúgy én csinálom mondjuk, de a lényeg: nem mind1, hogy fejlesztőt közvetlenül bízol meg, vagy cégen keresztül. A másik ami nem mindegy, hogy milyen fejlesztőt. Aki ilyen 20-40 ezrekért csinál honlapot az olyan is lesz, egyszer mindenki belelép ebbe, tanulópénz. Egy komolyan vehető fejlesztő ennyiért a specifikációt se olvassa végig.
2014. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#6 -os: azért mert, amihez írtam, már saját szervert igényel, hogy gond nélkül képes legyen kiszolgálni.

Bérelt webtárhelyek egy időben max 100 főig elegendő.

Ha folyamatos 100 feletti a fórumozó van az oldalon, ami cél is mivel csak így tud jelentős bevételt termelni reklámokból, amiért érdemes belefogni...

2014. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Laikusként minden infó jól jön, sokat segítettetek! A hozzávetőleges összegre voltam kíváncsi, ez már nagyjából kirajzolódott.
2014. márc. 4. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!