Milyen kompetenciák, eszközök, és megközelítőleg mennyi idő szükséges ahhoz, hogy az alább felsorolt weblapokat valaki kivitelezze? + Még 1-2 kérdés a profibbaknak = ]
1. Milyen ismeretek szükségesek egy oldal motorjának a felépítéséhez, mint mondjuk egy olyan blog szintű - de mégis népszerű, és az egyéni feltöltést, illetve profilorientáltságot is támogató - weboldal, mint pl.: azt "aztadom", vagy ehhez hasonló Facebook köré épülő reklámok elhelyezéséből élő "lájkolgatással" terjedő társai?
- Milyen eszközök kellenek, mely programozói nyelvek ismerete?
- És mennyi időbe telik körülbelül kivitelezni egy ilyet?
- Vannak esetleg sémák, melyekből ki lehet indulni, adott esetben átalakítgatni saját tetszésnek megfelelően, de emellett mégis biztonságosak maradnak? Tehát magyarán van-e ehhez bármilyen támogatás ingyenesen, ha valaki nulláról indul?
2. Ugyanez(ek) a kérdése(i)m a gyakorikerdesek.hu-ra vonatkozóan.
- Egy ehhez hasonló motor megírása milyen képességeket, illetve általánosan mit igényel?
- Mennyi időbe telik körülbelül nulláról kivitelezni egy ilyet?
3. Mennyi az esélye annak, hogyha valaki otthon szerzett szakmai tapasztalat, és programozói tudás segítségével ilyet ír, az mégis általános értelemben biztonságos lesz, és nem töri fel az első arra tévedő 12 éves gyerek, aki volt már 3 infó előkészítőn?
Bárki válaszát örömmel fogadom, remélve, hogy legjobb tudásotok szerint teszitek! ;)
Kicsit sok kérdést tettem fel egy huzamban, szóval...
Ha valaki csak egy kérdésre, vagy csak részben szeretne válaszolni valamire, akkor is bátran szóljon hozzá!
Előre is köszönöm a segítségeteket! :)
Na akkor röviden, szépen sorban:
1. HTML, CSS alap egy weboldalhoz, azok nélkül semmire nem mész, de ez még nem programozás. Erre jön a PHP, a javascript és az SQL. (Méééég ez sem programozás annyira, de ebbe most ne menjünk be. Az és kész.)
Időben a komplexitástól függ, de az igazán jó munkához idő kell, méghozzá annyi, amit nem napokban, hanem inkább hetekben kell mérni.
Vannak kész templatek stb, de egy egyedi oldalhoz bizony a nulláról kell indulni.
(Megjegyzés: mondjuk az említett oldal ha jól rémlik pont egy tök alap, Wordpressre épülő dolog, semmi egyediség nincs benne, ez a pár átalakítás akár pár órás munkával is megoldható, ha az ember tudja mit merre keressen.)
2. A válasz azonos szinte teljes mértékben.
3. Megoldható és az ilyeneket viszonylag könnyen, 1-2 dolog betartásával már ki is lehet védeni.
Csak tanulni kell. (Olvasás, olvasás, olvasás és legalább ennyi kódolás, próbálgatás.)
Köszönöm szépen a válaszod!
Reméltem, hogy vannak még normális emberek ezen az oldalon, és nem csalódtam : )
Van egy egyedi ötletem, és szeretném megvalósítani. HTML, CSS: ezekkel volt már dolgom, komolyabb weblapokat is csináltam már a segítségükkel. PHP: már többször elkezdtem barátkozni vele. Egyelőre ennyi. Akkor a többivel még ismerkednem kell jobban. Kb. mennyi idő alatt épithető fel aktív tanulással szalonképes, és használható (webes) programozási tudás, mellyel a korábbiak már kivitelezhetőek?
Elég hamar, de ahhoz, hogy tényleg jól menjen azért 1-2 évet rá kéne szánni. (Persze elszántságtól és lelkesedéstől függően.)
De ennyi kellene ahhoz, hogy megfelelő gyakorlatod legyen.
Nagyon sokan elfelejtik, hogy a weboldalkészítés is szakma, akár a bútorasztalosé is.
Ha egy bútorasztalos mestert megkérdeznél, hogy neked mint laikusnak mennyi időbe tellne összerakni egy olyan konyhabútort, amit egy áruházban olyan 100e Ft körül tudnál megvenni, azt mondaná, hogy ő ezt 5 évig tanulta iskolában, és van mögötte vagy 10-15 év szakmai tapasztalat. Ha te kitanulod a szakmát - ami nyilván autodidakta módon kicsit több mint ami egy iskolában mesterek útmutatásával lehető lenne -, akkor még pár év tapasztalati munka, és menne is.
Persze vehetsz elemes bútort is, és akkor vagy jól fog kinézni, vagy nem. Vagy szétesik egy hét után vagy nem.
Nagyjából ugyanez van a webprogramozással is. Lehet csinálni "támogatással" is weboldalakat (ld ingyenes cms-ek), meg megcsinálhatod te magad is, meg megbízhatsz egy profit is, hogy megcsinálja neked.
Ha jó konyhabútort szeretnél, akkor nem tanulod ki a bútorasztalos szakmát, legfeljebb akkor, ha később is szeretnél bútorokat csinálni, esetleg ebből szeretnél megélni. Persze lehet hobbiból is bútorokat farigcsálni, de azokat nem biztos, hogy eladásra szánja az ember.
Elég sokan vannak, akik szeretnék megtanulni a webprogramozás csínját-bínját, de ahhoz a szinthez, aminél már webprogramozónak lehet hívni valakit, ahhoz nagyon sok türelem, kitartás és idő kell, és ezt már a nagy részük nem tudja belefektetni (lustaságból, vagy időhiányból).
Ha tényleg szeretnél ezzel foglalkozni, vágj bele, egyébként jobban jársz ha a profikra hagyod a szakmát.
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!