Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ez nagyon veszélyes? Megéri?

Ez nagyon veszélyes? Megéri?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron végeztem, főiskolán, web-programozó vagyok és windows alk. fejlesztő. Továbbá itthon képeztem magam tovább Android programozásra is, de mégis a szakmám azon belül is a webprogramozás rész fogott meg jobban. Mivel pályakezdő vagyok, nulla tapasztalattal (a cégek szerint, hiszen nekik nagyvállalati környezetben eltöltött tapasztalat szükséges), hiába van referenciám is, legyen az program vagy weboldal mit sem ér. Ahová hívtak is, oda sem vettek fel, mert jött egy tapasztalt manus, aki jobban megfelelt az igényeiknek. Ezért úgy döntöttem, hogy itthon szeretnék weblapokat készíteni, megrendelésre. De mivel nincs vállalkozóim, így gondolom (és tudom hogy nem legális), viszont nagyon veszélyes? Mennyi az esély a lebukásra? Mert a pénz már kellene, hogy tudjak itthon segíteni a rezsibe, mert nem állunk túl jól... Nem százezres munkákra gondolok, hanem ilyen pár tízezres munkák is ki tudnának már minket segíteni egy ideig, aztán munkát meg csak találok már.... Szóval, a kérdés adott. Bevállaljam? Számomra igazából hihetetlennek hangzik, hogy minden ember aki weblapot csinál otthon, házilag, az rendelkezik vállalkozóival, vagy adószámmal.
2014. márc. 1. 16:19
 1/7 Tengor ***** válasza:
63%

Nincs ebben semmi hihetetlen.

Szerinted a jósnő, aki 3 ezer Ft-ról nem adott számlát gondolt rá, hogy majd a NAV-nak fog jósolni? (más kérdés, hogy nem látta előre? :D)

Hidd el sokkal nyugodtabban alszol, ha legálisan tudsz dolgozni.

Elég hihetetlen, hogy ilyen képzettséggel nem tudsz elhelyezkedni. A prog.hu-n naponta kerülnek fel új állás hirdetések, és sok helyen juniorokat is keresnek.

2014. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én azt értem... Csak valahogy furcsa, hogy mindenki ennyire bűn tisztességessé vált az országban hogy adószámos/vállalkozói igazolványos lett mindenki aki otthon dolgozik? :DD Mikor vannak cégek, akik nyilvánosan foglalkoztatnak feketén embereket? Valahogy ebből kiindulva furcsa... De akkor biztos így van. :)
2014. márc. 1. 16:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem vállalkozói kiváltására/adószám kiváltására nincs pénzem, pláne a járulékok fizetésére nincs pénzem. Mert úgy tudom hogy ha a minimálbér 30%-át meghaladja a bevétel, akkor járulék fizetésére köteles az illető.
2014. márc. 1. 16:33
 4/7 Tengor ***** válasza:
83%
Ha te buksz le, akkor sovány vigasz lehet, hogy "más is így csinálja"
2014. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan feketéznek, de ettől még ha lebuksz szép kis büntetésben lesz részed.

Megéri a kockázatot?


Inkább keress még helyeket, képezd magad tovább.

Ha Budapesti vagy, akkor dobj esetleg át egy önéletrajzot, nálunk mindig kellenek a fejlesztők, hátha.

2014. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Drone007 ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz kockáztatni, akkor adózz utána. Szabadúszóként megbízási szerződéssel is vállalhatsz munkát, persze a bevétel után valamennyit adóznod kell, ezért a szerződéseket, és a kifizetések nyugtáit érdemes eltenni. Találtam itt egy érdekes írást:

[link]

De a legjobb, ha keresel a rokonságban/ismerősök között valamilyen könyvelő ismerőst, és átbeszéled vele.

2014. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos alapból azért is nehéz dolgom van, mert vidéki vagyok, Budapesttől is közel 140km-re lakom. Szóval így az állások szempontjából az utazás is necces, meg a cégek sem nagyon foglalkoznak velem a távolság miatt sem.
2014. márc. 1. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!