Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kompatibilis böngészők > html...

Kompatibilis böngészők > html / css?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért van az, hogy írok egy weboldalt, és például chromeba teljesen másképp néz ki, mint firefoxba...

A lekerekítéseket például megcsináltam webkitre, és firefoxra is..

Lehet olyant csinálni, hogy minden böngészőre külön css?

Kárlek segítesetek minél előbb, fontos lenne :/



2013. nov. 15. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

azért van, mert nem csak a kinézetük más a bengészőknek, hanem a megvalósításuk is, meg mert mások az alapstílusok.

lehet külön, de megadhatod mindre is egyben(én így csinálom, de ie8ban még nem mertem megnézni :D arra lehet külön teszek)

2013. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Német_Tibor ***** válasza:

A legtöbb elem Firefoxban és Chrome-ban azonosan néz ki, de például a radiust és az animációkat is külön kell definiálni. Border-radiust itt tudsz generálni:

[link]

Ez mindenhez jó lesz, kivéve régi Explorerhez, mert az semmit nem ismer.


Én úgy szoktam fejleszteni, hogy egy CSS firefoxboz, chrome-hoz, és külön egy butítottabb CSS a régebbi explorerekhez.

2013. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 qaxqaxqax ***** válasza:

Ha számít valamit, én nem szedek külön fileokat, csak az olyan css-es parancsokat, ahol több böngészőre kell megadni a dolgot egy enterrel külön szedem a style definiálásnál a többitől.

Szerintem így átláthatóbb, mert minden egy helyen van és nem kell 3 fileba keresgetnem meg átírogatnom ha módosítani akarok valamit. De ha tényleg nagyon hosszú a cucc akkor néha rakok közéjük kis kommentelt választósorokat, bár általában erre nincs szükség.

Ez egy személyes vélemény és tapasztalat, amit nem muszáj megfogadni, csak ha gondolod, mivel ha még 4en írnának ide talán mindenki máshogy kezeli ezt a problémát(:


(Az ie meg már kezdhetne valamit magával..)

2013. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!